"Top Gun: Maverick": Lady Gaga prezentuje utwór "Hold My Hand" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > “Top Gun: Maverick”: Lady Gaga prezentuje utwór “Hold My Hand”

„Top Gun: Maverick”: Lady Gaga prezentuje utwór „Hold My Hand”

Piosenka powstała na potrzeby wielkiej kinowej produkcji „Top Gun: Maverick” z Tomem Cruise’em w roli głównej. Posłuchajcie już teraz!

Piosenka powstała na potrzeby wielkiej kinowej produkcji „Top Gun: Maverick” z Tomem Cruise’em w roli głównej. Posłuchajcie już teraz!

Utwór został napisany specjalnie do filmu i będzie go można usłyszeć w różnych momentach dzieła. Za produkcję nagrania „Hold My Hand” odpowiadają Lady Gaga i BloodPop, których wspomagał Benjamin Rice. Ponadto, filmowa wersja piosenki wzbogacona została o produkcję i aranżację Harolda Faltermyera i Hansa Zimmera. Utworu możecie posłuchać poniżej.

Dla Lady Gagi „Hold My Hand” to powrót do piosenek filmowych. Przypomnijmy bowiem, że gwiazda odpowiadała za utwory, które znalazły się na soundtracku „Narodzin gwiazdy” (2018). Ścieżka muzyczna zapewniła artystce Oscara, dwie nagrody Grammy, statuetkę BAFTA, Złoty Glob oraz wyróżnienie Critics' Choice.

Przed premierą”Hold My Hand”, Lady Gaga zwiastowała nadchodzący singiel, publikując w mediach społecznościowych fragment tekstu.

Światową premierę filmu „Top Gun: Maverick” wyznaczono na 27 maja 2022 roku. Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny.

Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.