Il Volo gościem Eurowizji 2022! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Il Volo gościem Eurowizji 2022!

Il Volo gościem Eurowizji 2022!

Il Volo powraca na Eurowizję po siedmiu latach od występu konkursowego. Tym razem Piero Barone, Gianluca Ginoble i Ignazio Boschetto będą gośćmi drugiego dnia półfinałowych zmagań, zaplanowanych na 12 maja. Wtedy też w eliminacjach konkursowych wystąpi polski reprezentant Krystian Ochman. Il Volo w lipcu przyjedzie do Polski z repertuarem poświęconym Ennio Morricone. Bilety na ten koncert w Łodzi wciąż są w dostępne.

Il Volo powraca na Eurowizję po siedmiu latach od występu konkursowego. Tym razem Piero Barone, Gianluca Ginoble i Ignazio Boschetto będą gośćmi drugiego dnia półfinałowych zmagań, zaplanowanych na 12 maja. Wtedy też w eliminacjach konkursowych wystąpi polski reprezentant Krystian Ochman. Il Volo w lipcu przyjedzie do Polski z repertuarem poświęconym Ennio Morricone. Bilety na ten koncert w Łodzi wciąż są w dostępne.

Koncerty eliminacyjne oraz finał Eurowizji 2022 odbędą się w tym roku w hali PalaOlimpico w Turynie. Rok temu zwycięzcą konkursu został włoski zespół Maneskin, zatem Włochy otrzymały prawo do organizacji tego prestiżowego wydarzenia. Do uświetnienia tegorocznej gali gospodarz zaprosił trio Il Volo.

Zespół wystąpi jako gość specjalny drugiego dnia Konkursu Piosenki Eurowizji 2022. Transmisja eliminacji z udziałem Włochów zaplanowana została na czwartek, 12 maja. Co zespół zaprezentuje? Oczywiście będzie to największy hit „Grande Amore”, który w 2015 roku zdobył trzecie miejsce w 60. edycji Eurowizji, a wśród publiczności okazał się bezkonkurencyjny, zwyciężając w teległosowaniu. Wykonanie Il Volo było najchętniej oglądane tamtego wieczoru, co świadczyło o wielkim entuzjazmie i sympatii widzów do trzech ambasadorów włoskiej muzyki na świecie. Teraz trio powraca na osławioną scenę na kolejny, porywający występ. Transmisja drugiego dnia eliminacji rozpocznie się o godzinie 21:00 w TVP1 oraz włoskim kanale RAI 1.

Piero Barone, Gianluca Ginoble i Ignazio Boschetto rozpoczęli swoją karierę w 2009 roku, mając zaledwie po kilkanaście lat. Ścieżka kariery zaprowadziła ich do duetów m.in. z Barbra Streisand i Placido Domingo oraz do szczelnie wypełnionych scen Arena di Verona czy Radio City Music Hall w Nowym Jorku. Otrzymywali owacje na stojąco na trasach koncertowych w Europie, Ameryce i Japonii. Wystąpili w Panamie z okazji XXXIV Światowych Dni Młodzieży przed papieżem Franciszkiem i ponad milionem ludzi. Gościli także w najważniejszych kanałach telewizyjnych i festiwalach na całym świecie.

W 2015 roku Il Volo reprezentowało Włochy na Konkursie Piosenki Eurowizji, po tym, gdy wygrali Festiwal Piosenki Włoskiej w Sanremo z przebojowym utworem „Grande Amore”. Singiel i album „Sanremo Grande Amore” podbiły listy przebojów w krajach Eurowizji.

Nie tylko publiczność, ale także krytycy muzyczni z uznaniem wyrażali się o zespole, o czym świadczy prestiżowa nagroda Marcel Besançon Award 2015 przyznawana przez międzynarodową prasę.

W 2016 i 2017 roku trio pracowało przy projekcie „Notte magica”, będącym hołdem dla wydarzenia z 1990 roku, które stworzyli trzej tenorzy: Jose Carreras, Placido Domingo i Luciano Pavarotti. W projekcie wziął udział Placido Domingo, jeden z najważniejszych tenorów w historii światowej muzyki. Młodych Włochów prezentujących się w repertuarze z płyty „Notte magica” poznała polska publiczność w 2017 roku, kiedy wystąpili w Warszawie po raz pierwszy.

W 2019 roku Il Volo powróciło na podium Festiwalu w Sanremo z piosenką „Musica che resta”. Wkrótce po tym powstał album „10 Years”, który zawiera najlepsze utwory od „O Sole mio” przez „My Way” do „Grande Amore”.

Najnowszy album „Il Volo Sings Morricone”, wydany jesienią 2021 roku to niezwykła podróż do sztuki jednego z największych kompozytorów XX wieku, nad którego muzyką Piero Barone, Ignazio Boschetto i Gianluca Ginoble pracowali od miesięcy, przy wsparciu Andrei Morricone i całej rodziny zmarłego kompozytora – Ennio Morricone.

15 maja 2022 roku Il Volo wznawia światowe tournee, które rozpocznie się w Barcelonie. Przez kolejne tygodnie trio będzie występować w najbardziej prestiżowych europejskich lokalizacjach, a od września zobaczy ich publiczność w Kanadzie i Ameryce Północnej.

Do Polski Il Volo powróci 9 lipca. Wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie zaprezentuje utwory z najnowszej płyty oraz największe przeboje ostatnich lat. Bilety na wydarzenie dostępne są na biletserwis.pl. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.