Matteo Bocelli zaprezentował teledysk do utworu "Tempo" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Matteo Bocelli zaprezentował teledysk do utworu “Tempo”

Matteo Bocelli zaprezentował teledysk do utworu „Tempo”

Matteo Bocelli wraca z nowym singlem „Tempo”, który powstał w dwóch wersjach językowych – angielskiej i hiszpańskiej. Co więcej nagranie, zawiera też wers po włosku. Klip do utworu powstał w malowniczej Toskanii.

Matteo Bocelli wraca z nowym singlem „Tempo”, który powstał w dwóch wersjach językowych – angielskiej i hiszpańskiej. Co więcej nagranie, zawiera też wers po włosku. Klip do utworu powstał w malowniczej Toskanii.

Ten zaraźliwy, porywający utwór stanowi muzyczny odpowiednik kinetycznej energii nowej miłości. Za produkcję „Tempo” odpowiada Ido Zmishlany (Justin Bieber, Shawn Mendes, Imagine Dragons). Autorami piosenki są natomiast Bocelli, Zmishlany, Nolan Sipe i Max Wolfgang.

„Tempo” wybrano również do kampanii reklamowej elektrycznego samochodu Fiat 500 La Prima. Nowe, stylowe auto nadaje tempo rozgrywającej się w Toskanii szalonej przygodzie w oficjalnym teledysku do utworu „Tempo”. Po tym, jak przyjaciele Bocellego przerywają jego próbę w operze Manolo Valdesa w kultowym Teatro del Silenzio w Lajatico, wszyscy wyruszają w podróż po regionie, podziwiając naturalne piękno ziemi i wybrzeża. Za reżyserię odpowiada William9.

Zobacz teledysk:

„Tempo” to jedna z pierwszych piosenek, które współtworzyłem w zeszłym roku we Włoszech i od razu się w niej zakochałem. To fajny, poruszający i energiczny numer. Naprawdę wierzę w ten utwór i mam nadzieję, że stanie się ścieżką dźwiękową tego lata. Jestem bardzo zaszczycony, że Fiat wybrał „Tempo” jako ścieżkę dźwiękową do swojej nowej kampanii.

– przyznaje Matteo Bocelli.

„Tempo” to najnowsza odsłona talentu Matteo. Wcześniej Włoch zaprezentował zaśpiewany w trzech językach (po angielsku, hiszpańsku i włosku) singiel „Until She’s Gone” zrealizowany we współpracy z kolumbijskim gwiazdorem Sebastiánem Yatrą. Bocelli ma na koncie również utwory „Close”, który w styczniu zaprezentował w programie „The Kelly Clarkson Show” i debiutancki „Solo”, który zgromadził już 7 milionów streamów.

Matteo to absolwent Konserwatorium Lucca w Toskanii. Gry na fortepianie uczył się od szóstego roku życia. Jako 18-latek zadebiutował na deskach rzymskiego Koloseum, śpiewając Verdiego. W 2018 roku był współautorem i współwykonawcą singla „Fall On Me”, który promował znakomicie oceniony album „Si” (2018) jego ojca, Andrei Bocellego. Płyta trafiła na szczyt listy sprzedaży zarówno w USA, jak i Wielkiej Brytanii. Utwór zgromadził 300 milionów odsłuchów i znalazł się na soundtracku do filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Niedawno dołączył do swojego ojca, legendarnego operowego śpiewaka Andrei Bocellego, na trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych, która obejmowała również dwa występy w Madison Square Garden w Nowym Jorku.