Strona Główna > Zespół Kalush Orchestra zaprezentował poruszający teledysk do utworu “Stefania”

Zespół Kalush Orchestra zaprezentował poruszający teledysk do utworu „Stefania”

Zwycięzcą tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizja 2022 okazał się ukraiński zespół Kalush Orchestra z utworem „Stefania”.

Zwycięzcą tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizja 2022 okazał się ukraiński zespół Kalush Orchestra z utworem „Stefania”.

Tuż po wygranej na Eurowizji, zespółKalush Orchestra zaprezentował oficjalny teledysk do utworu „Stefania”. Klip został nakręcony w miejscowościach Bucza, Irpień, Borodzianka i Hostomel, które zostały zniszczone przez Rosję.

Zobacz teledysk:

KALUSH, którego nazwa inspirowana jest małym przemysłowym rodzinnym miastem frontmana i lidera zespołu Oleha Psiuka, znanego również jako The Psiuchyi Son (Kałusz w obwodzie iwanofrankiwskim), powstał w 2019 roku, kiedy Ihor Didenczuk i MC CarpetMan (KylymMen) odpowiedzieli na jego post na Facebooku, za pośrednictwem którego szukał członków zespołu. Tak narodziła się grupa tworząca wyjątkową mieszankę rapu z motywami folkowymi i ukraińskim autentyzmem – lub jak artyści lubią to nazywać: folk and groove. Teraz KALUSH przekształca się w KALUSH Orchestra, bo dołączyli do nich multiinstrumentaliści Tymofij Muzyczuk i Witalij Dużyk. Ich pierwszy singiel „Shtomber Womber” został wydany w grudniu 2021 roku.

Oprócz dźwiękowych wpływów ich ojczyznyKALUSH Orchestraprezentuje swoje ukraińskie pochodzenie poprzez stroje, takie jak tradycyjne huculskie kamizelki keptar, różowy bucket hat uszyty w typowym ukraińskim stylu lub stroje huculskich molfarów (magików, szamanów i uzdrowicieli wśród Hucułów Zachodniej Ukrainy).