Diana Ross i Tame Impala podkręcają słońce. Posłuchaj nowego utworu "Turn Up The Sunshine" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Diana Ross i Tame Impala podkręcają słońce. Posłuchaj nowego utworu “Turn Up The Sunshine”

Diana Ross i Tame Impala podkręcają słońce. Posłuchaj nowego utworu „Turn Up The Sunshine”

Diana Ross i Tame Impala przedstawiają radosny, taneczny singiel „Turn Up The Sunshine” promujący animację „Minionki: Wejście Gru”. Ścieżkę muzyczną do filmu wyprodukował zdobywca Grammy, Jack Antonoff. Premiera wydawnictwa oraz animacji w kinach jest zaplanowana na 1 lipca.

Diana Ross i Tame Impala przedstawiają radosny, taneczny singiel „Turn Up The Sunshine” promujący animację „Minionki: Wejście Gru”. Ścieżkę muzyczną do filmu wyprodukował zdobywca Grammy, Jack Antonoff. Premiera wydawnictwa oraz animacji w kinach jest zaplanowana na 1 lipca.

Niecodzienny duet to następca najnowszej płyty Diany Ross „Thank You”, która ukazała się w ubiegłym roku. „Turn Up The Sunshine” to pierwszy singiel zapowiadający soundtrack do „Minionki: Wejście Gru”, który ukaże się 1 lipca, w dniu światowej premiery obrazu.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. i przybliża historię Gru – największego złoczyńcy na świecie – który po raz pierwszy spotkał Minionki, powołał do życia najbardziej nikczemną ekipę w kinie i rozpoczął walkę z najbardziej niepowstrzymaną grupą przestępczą, jaką kiedykolwiek stworzono.

Ścieżka muzyczna do „Minionki: Wejście Gru” to hołd dla funku, disco, soulu i największych przebojów lat 70. złożony przez najlepszych współczesnych twórców – od nowej wersji „Funkytown” (z repertuaru Lipps Inc.) w wykonaniu St. Vincent, przez interpretację „Dance to the Music” (Sly and The Family Stone) przygotowaną przez H.E.R. oraz cover „Instant Karma!” (John Lennon) w wersji Bleachers po Phoebe Bridgers biorąc na warsztat „Goodbye To Love” The Carpenters. Oczywiście, na płycie nie zabrakło Minionków, którzy zmierzyli się z piosenką „Cecilia” duetu Simon & Garfunkel.

Nowego utworu możecie posłuchać poniżej.

Jack Antonoff jest znanym na całym świecie wokalistą, autorem tekstów i producentem nagrań, a także głównym wokalistą rockowej grupy Bleachers. Jako autor piosenek i producent, Antonoff, który w 2021 roku został uznany przez BBC za twórcę „redefiniującego muzykę pop”, współpracował z takimi gwiazdami jak Diana Ross, Taylor Swift, Lorde, St. Vincent, Florence + The Machine, Lana Del Rey czy Kevin Abstract. Dzięki tej pracy Antonoff zebrał liczne wyróżnienia, by wymienić chociażby sześć nagród Grammy, w tym przyznaną mu w 2022 roku statuetkę w kategorii Producent roku.

Zarówno w kinie, jak i poza nim, ta przesiąknięta słońcem ścieżka dźwiękowa inspirowana latami 70. gwarantuje Gru-ving przez całe lato.

Gru, na długo przed tym, jak stanie się mistrzem zła, jest zaledwie 12-letnim chłopcem z przedmieść lat 70., który knuje, jak podbić świat. Nie idzie mu to zbyt dobrze. Wszystko się jednak zmienia, kiedy spotyka Minionki. Razem budują swoją pierwszą bazę, projektują pierwszą broń i podejmują się pierwszych misji.

Kiedy niesławna supergrupa superzłoczyńców, Vicious 6, wyrzuca swojego lidera – legendarnego wojownika sztuk walki Wild Knucklesa, Gru, postanawia zostać najnowszym członkiem ekipy. Choć początkowo nie robi zbyt dobrego wrażenia, ostatecznie przechytrza i rozwściecza Vicious 6, stając się ich śmiertelnym wrogiem. Gdy Gru ucieka, Minionki próbują opanować kung-fu, by mu pomóc, tymczasem Gru odkrywa, że nawet źli ludzie potrzebują pomocy przyjaciół.