Strona Główna > Sean Paul prezentuje nowy wakacyjny singiel “How We Do It”

Sean Paul prezentuje nowy wakacyjny singiel „How We Do It”

Co prawda dopiero zaczęła się wiosna, ale Sean Paul już przygotowuje nas na gorące lato. 27 maja ukaże się nowa płyta króla dancehallu zatytułowana „Scorcha”.

Co prawda dopiero zaczęła się wiosna, ale Sean Paul już przygotowuje nas na gorące lato. 27 maja ukaże się nowa płyta króla dancehallu zatytułowana „Scorcha”.

Sean Paul podzielił się ujęciami zza kulis teledysku do utworu „How We Do It”, w którym gościnnie zaśpiewała Pia Mia. Singiel już stał się hitem, tym samym rozbudzając apetyt przed premierą płyty „Scorcha”.

Sean Paul niedawno zdobył nominację do Grammy w kategorii Najlepszy album reggae za swoje siódme studyjne dzieło „Live N Livin”. Na płycie wystąpili Buju Banton i Damian Marley. – To dla mnie szczególny album, ponieważ pokazuje, że współpraca może wygrać z konfrontacją – przyznał Sean.

W trakcie całej swojej kariery Sean Paul wypracował unikatowe brzmienie oraz styl. Niesamowicie chwytliwe kompozycje, moc muzyki oraz świetny dobór współpracowników sprawiły, że artysta może cieszyć się olbrzymią bazą fanów na całym świecie, jak również niezliczonymi wyróżnieniami i nagrodami. Z otwartym podejściem do gatunku, który reprezentuje, zdołał nakłonić do współpracy wielu wyśmienitych przedstawicieli dancehallu i reggae, udowadniając, że wspólnie można tworzyć wspaniałą muzykę.

Rzadko zdarza się artysta, którego imię i nazwisko jest równoznaczne z nazwą gatunku. Wystarczy jednak, że Sean Paul powie swoim charakterystycznym głosem „shake dat ting” i wszyscy od razu wiedzą, kto jest ucieleśnieniem dancehallu. Z siedmioma albumami na koncie Sean Paul sprawił, że gatunek popularny przede wszystkim w Kingston na Jamajce zagościł na stałe na szczytach list przebojów. Sean występował w ponad 120 krajach na całym świecie – jako pierwszy Jamajczyk koncertował w Kazachstanie czy na Madagaskarze. Na koncie ma kilkanaście nominacji do Grammy czy Billboard Music oraz statuetki American Music Award, MOBO Awards, Soul Train Awards, MTV Music Awards, ASCAP Rhythm, Soul Music Awards, Source Award oraz BET Award. Jest jedynym Jamajczykiem, który zdobył nagrodę American Music Award w kategorii Ulubiony wykonawca pop/rock.