Strona Główna > “Pinokio”: Zobacz pierwszą zapowiedź filmowej wersji bajki Disneya z Tomem Hanksem

„Pinokio”: Zobacz pierwszą zapowiedź filmowej wersji bajki Disneya z Tomem Hanksem

To już kolejna bajka Disneya, która doczeka się filmowej ekranizacji. Zobaczcie, jak prezentuje się „Pinokio” w nowej odsłonie!

To już kolejna bajka Disneya, która doczeka się filmowej ekranizacji. Zobaczcie, jak prezentuje się „Pinokio” w nowej odsłonie!

Niewiele jest opowieści tak ponadczasowych jak „Pinokio”, historia dążenia drewnianej kukiełki, by stać się prawdziwym chłopcem i niewielu jest aktorów tak uwielbianych jak Tom Hanks, więc co może się stać, gdy połączysz te dwie rzeczy? Niedługo dowiemy się w filmie „Pinokio” w reżyserii Roberta Zemeckisa, w którym Hanks gra Geppetto, rzeźbiarza, który traktuje swoje drewniane dzieło, Pinokio (Benjamin Evan Ainsworth), jakby był jego prawdziwym synem. Na szczęście dla nich obojga magia wisi w powietrzu. W pierwszym zwiastunie adaptacji aktorskiej Zemeckisa widzimy, co się dzieje, gdy życzenie Geppetta zostanie spełnione.

Do Hanksa i Ainswortha dołącza fantastyczna obsada, w tym Cynthia Erivo jako Błękitna Wróżka, Joseph Gordon-Levitt jako zaufany przewodnik Pinokia, Jiminy Cricketoraz Keegan-Michael Key jako Uczciwy John. Jest też Lorraine Bracco grająca zupełnie nową postać Sofia the Seagull, a także Luke Evans jako woźnica, Kyanne Lamaya jako Fabiana, Giuseppe Battiston jako senor Stromboli i Lewin Lloyd jako Lampwick.

Premiera filmu zaplanowana jest na 8 września 2022 roku na platformie Disney+.