Strona Główna > Telekamery 2022: Edyta Górniak wykonała przebój Lady Gagi z filmu “Narodziny Gwiazdy”

Telekamery 2022: Edyta Górniak wykonała przebój Lady Gagi z filmu „Narodziny Gwiazdy”

Wokalistka już niejednokrotnie zaskoczyła swoich fanów coverami największych przebojów. Nie inaczej było podcza gali rozdania Telekamer 2022.

Wokalistka już niejednokrotnie zaskoczyła swoich fanów coverami największych przebojów. Nie inaczej było podcza gali rozdania Telekamer 2022.

Za nami 25. gala rozdania Telekamer 2022. Impreza przyciągnęła wiele gwiazd ze świata show-biznesu. Nie zabrakło Dody i Edyty Górniak, które z powodu trwającego od kilku lat konfliktu rzadko można zobaczyć na jednej imprezie. Edyta wystąpiła również tego wieczoru na scenie. Artystka wykonała składankę swoich największych przebojów oraz cover Lady Gagi„I'll Never Love Again” Lady Gagi z filmu „Narodziny Gwiazdy. Oba występy możecie zobaczyć poniżej.

Edyta Górniakma na koncie sześć albumów, w tym ostatni „My”, który ukazał się w 2012 roku. Edyta Górniak poinformowała ostatnio, że po ośmiu latach fani w końcu doczekają się nowej płyty! Data premiery jest owiana wielką tajemnicą. Album powstawał w Stanach Zjednoczonych, we współpracy z amerykańskimi producentami z Nashville.

Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę„To nie ja”do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego konkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.