Roxette wkracza w nową erę. Posłuchaj nowego utworu "The Loneliest Girl In The World" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Roxette wkracza w nową erę. Posłuchaj nowego utworu “The Loneliest Girl In The World”

Roxette wkracza w nową erę. Posłuchaj nowego utworu „The Loneliest Girl In The World”

Per Gessle rozpoczął nową erę zespołu Roxette. Do sieci trafił premierowy utwór „The Loneliest Girl In The World”.

Per Gessle rozpoczął nową erę zespołu Roxette. Do sieci trafił premierowy utwór „The Loneliest Girl In The World”.

Podczas wieloletniej kariery Roxette stworzyli katalog niezapomnianych hymnów pop-rocka, takich jak „It Must Have Been Love”, „Listen To Your Heart”, „Fading Like A Flower”, „The Look”, „Dressed For Success” i „Joyride”. Marie Fredriksson i Per Gessle sprzedali ponad 80 milionów albumów i pięć razy z rzędu umieścili płytę w top 5 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Piosenki duetu, które wywarły znaczący wpływ na scenę pop lat 80. i 90., są odkrywane i podziwiane do dziś, czego dowodem 8,5 miliona słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Niestety Roxette zakończyło działalność w 2019 roku wraz z tragicznym odejściem Marie. Przez lata Per był rozdarty między tym, co robić dalej: wiedział, że Marie jest niezastąpiona, ale chciał też wraz z fanami uczcić jej życie i dorobek. W końcu ponownie zebrał klasyczny koncertowy skład Roxette (Jona Isacsson, Clarence Öfwerman, Magnus Börjeson, Christoffer Lundquist) i zwrócił się do wieloletnich chórzystek Heleny Josefsson i Dea Norberg, wiedząc, że będą w stanie na swój sposób przekazać wielki talent i ducha Marie.

Nowa era rozpoczyna się od premiery singla i klipu „The Loneliest Girl In The World” zrealizowanego pod szyldem PG Roxette. Piosenka jest pierwszą zapowiadającą nadchodzący albumu „Pop-Up Dynamo!”, który ukaże się we wrześniu tego roku.

„The Loneliest Girl In The World” to naturalny kolejny krok dla Pera Gessle. Z nieodpartą energią, słodką melodią i charakterystycznym dla zespołu mocnym refrenem, to piosenka, która pasuje do każdego rozdziału w bogatym katalogu Roxette. Nieważne, czy nazwiemy to popowym rockiem czy też popem z rockową otoczką, od razu wiadomo, że to Roxette.

Przy tworzeniu tych nagrań świetnie się bawiłem. Naprawdę starałem się wrócić do stylu pisania, z wczesnego okresu działalności Roxette i to była wielka frajda. Niektóre z tych piosenek są najlepszymi, jakie kiedykolwiek nagrałem, a ponowna współpraca z moimi przyjaciółmi z Roxette była niesamowita. Trzymamy się razem jak klej – tłumaczy Per.

– opowiada artysta.

Niezwykły katalog piosenek Roxette zostanie również uczczony musicalem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2024 roku w szwedzkiej Operze w Malmö. Produkcja jest oparta na bestsellerowej powieści Jane Fallon, „Got You Back”.