Strona Główna > “Squid Game”: To już oficjalne! Powstanie drugi sezon najpopularniejszego serialu Netfliksa

„Squid Game”: To już oficjalne! Powstanie drugi sezon najpopularniejszego serialu Netfliksa

Wielu fanów „Squid Game” czekało na tę informację! Co wiemy do tej pory o drugim sezonie przebojowego serialu platformy Netflix?

Wielu fanów „Squid Game” czekało na tę informację! Co wiemy do tej pory o drugim sezonie przebojowego serialu platformy Netflix?

Potrzeba było aż 12 lat, żeby w zeszłym roku pierwszy sezon serialu „Squid Game” trafił na ekrany. I zaledwie 12 dni, by stał się najpopularniejszym jak dotąd serialem Netflix.

Twórca i reżyser serialu,Hwang Dong-hyuk, zdecydował się na wykorzystanie motywu gier z własnego dzieciństwa w celu ironicznego przedstawienia niewinnej zabawy zmieniającej się w walkę na śmierć i życie. Tytułowa gra -„squid game”- była niezwykle popularna w Korei Południowej w latach 70. i 80. XX wieku. Twórca wspomina ją jako najbardziej brutalną i jednocześnie jego ulubioną z dziecięcych lat – z tego powodu uznał, że najlepiej odda naturę dzisiejszego świata i wybrał ją na główny temat serialu.

Inspiracją do napisania historii stała się trudna sytuacja finansowa, z jakąHwang borykał się w tamtym czasie. Chciał stworzyć alegoryczną opowieść o współczesnym społeczeństwie w dobie kapitalizmu i wzmożonej konsumpcji, która pokazywałaby życie jako nieustającą, bezwzględną rywalizację. Zależało mu na tym, by bohaterami byli zwykli ludzie, których możemy spotkać na co dzień.

Scenariusz serialu powstał już w 2008 roku, jednak jego twórca miał problemy ze znalezieniem wytwórni, ze względu na małe zainteresowanie producentów, którzy uznawali koncept za zbyt groteskowy i nierealistyczny.

„Squid game” światową premierę w serwisie streamingowym Netflix miał 17 września 2021 roku. Już po tygodniu stał się internetowym fenomenem. W Korei Południowej Netflix został nawet pozwany przez firmę telekomunikacyjną SK Broadband, żądającą odszkodowania za poniesione przez nią koszty, spowodowane ogromną liczbą widzów jednocześnie oglądających serial.