T-Raperzy Znad Wisły ekshumowani » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > T-Raperzy Znad Wisły ekshumowani

T-Raperzy Znad Wisły ekshumowani

Hej mężowie, bacznie strzeżcie swoich kobiet, bo T-raperzy Znad Wisły powrócili. Dzisiaj do sklepów trafiła książka z płytą "Ekshumacja 2".

Hej mężowie, bacznie strzeżcie swoich kobiet, bo T-raperzy Znad Wisły powrócili. Dzisiaj do sklepów trafiła książka z płytą "Ekshumacja 2".

T-raperów Znad Wisły pamiętacie na pewno z emitowanego w latach 90. programu „Komiczny Odcinek Cykliczny”. Oprócz utworów o tematyce obyczajowej, grupa stworzyła też szereg przebojów żartobliwie opowiadających o historii i literaturze, doskonale znanych wszystkim uczniom. To właśnie opowieści historyczne, a dokładniej odświeżony „Poczet Królów Polskich”, znalazł się na „Ekshumacji 2”.

„Poczet” został poszerzony o nowe fakty i zyskał nowe bity. Obok 18 „wykładów” na płycie znalazł się kawałek „STARtEST”, w którym Profesorowie Grzechu i Rycho (czyli Grzegorz Wasowski i Sławomir Szczęśniak) odpytują z historii gwiazdy: Edytę Geppert, Stanisława Soykę, Agę Zaryan, Fisza, Kasię Nosowską, Łonę, Annę Marię Jopek, Muńka Staszczyka, Dorotę Miśkiewicz, Lecha Janerkę i Marka Kondrata.

W książeczce znajdują się z kolei wywiady z Grzegorzem Wasowskim, Sławomirem Szczęśniakiem oraz z Grzegorzem Szymanowskim, nauczycielem historii, który stosuje rapowaną historię Polski jako materiał dydaktyczny, a także fotografie i rysunki przedstawiające T-Raperów.

źródło: