Premiery płytowe 07.12.2009 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Premiery płytowe 07.12.2009

Premiery płytowe 07.12.2009

Może komuś wpadnie do głowy pomysł na prezent?

Może komuś wpadnie do głowy pomysł na prezent?

3oda Kru – Parchastyczny mikstejp, MaxFloRec

Zróżnicowana klimatycznie, pełna zabawnych skitów, nafaszerowana doskonałym rapem płyta została w całości wyprodukowana przez GrubSona, który udowodnił, że potrafi wyprodukować nie tylko ciężki ruffneck. Czerpiąc z bogactwa różnych gatunków, artysta tworzy zupełnie nową jakość zaskakując rytmiką i dynamiką swoich utworów, które jednocześnie nie tracą przebojowości.

30 Seconds To Mars – This Is War, EMI Music Poland

Trzeci album grupy 30 Seconds to Mars, której frontmanem jest wokalista, gitarzysta i autor piosenek Jared Leto. Producentem krążka jest Flood słynący ze współpracy z m.in. U2, Nine Inch Nails, Depeche Mode i Smashing Pumpkins. Nowy album 30 Seconds to Mars stanowi zbiór myśli i refleksji, które zespół (składający się także z perkusisty Shannona Leto i gitarzysty Tomo Milieevića) zgromadził w ciągu kilku lat spędzonych w trasie koncertowej.

Gazpacho – Tick Tock, Rock Serwis

Piąty album norweskiej formacji, której muzyka określana jest przez krytyków mianem „klasyczny post ambientowy nocny atmosferyczny folk world rock”. „Tick Tock” jest albumem koncepcyjnym, nawiązującym do powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Ziemia, planeta ludzi” („Terre des hommes”). Historia opowiada o locie de Saint-Exupéry’ego i jego przyjaciela Andre Prevota z Paryża do Sajgonu. 29 grudnia 1935 roku samolot po kilku godzinach lotu rozbił się na Saharze, a piloci cudem uniknęli śmierci.

Steve Hackett – Out of the Tunnels Mouth , Rock Serwis

Muzyk tak zapowiada swoją płytę: „Przez lata moim znakiem szczególnym był brak konkretnego stylu, bo za każdym razem ważniejsza była dla mnie podróż po całym muzycznym wszechświecie. Podobnie jest na tej nowej płycie. Choć jestem teraz o wiele bardziej dojrzały i wymagający, bawiłem się podczas nagrywania „Out Of The Tunnel’s Mouth” równie dobrze jak w czasach gdy spędzałem szalone noce słuchając ocenzurowanych przez BBC list przebojów”. W nagraniach wzięła udział imponująca grupa muzyków, m. in. Anthony Phillips, Chris Squire i John Hackett. Ostatni rockowy album Hacketta, „Wild Orchids”, ukazał się w 2006 r.

Indios Bravos – On Stage, My Music

Materiał na płytę „On Stage” został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja, 23 października 2009. Na krążku znajdziemy przekrój całej twórczości Indiosów, począwszy od utworów z płyty „Part One”, poprzez „Mental Revolution, Peace!” skończywszy na produkcjach z najnowszego albumu Indios Bravos.

The Killers – Live From The Royal Albert Hall, Universal Music Polska „Live From Royal Albert Hall” to piękna sala i najlepsze piosenki The Killers w wersji live zebrane po raz pierwszy na jednym albumie. Materiał zarejestrowano 5 i 6 lipca 2009 roku w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu „Live from…” będzie pierwszym koncertem zespołu wydanym na DVD i Blu-ray. Płyta to cały, ponad godzinny koncert z Royal Albert Hall, reportaż zza kulis oraz dodatkowo fragmenty 3 występów festiwalowych zespołu. Dodatkowo, na potrzeby formatu Blu-ray nakręcono filmik instruktażowy, w którym zespół wyjaśnia jakie ustawienia obrazu i dźwięku wybrać, aby skorzystać z ich wysokiej jakości w jak najlepszy sposób.

Seweryn Krajewski – Jestem, Sony Music

Wznowienie albumu „Jestem” Seweryna Krajewskiego. Płyta „Jestem” zawiera 13 piosenek, do których słowa napisali najlepsi polscy autorzy min. Jacek Cygan, Andrzej Poniedzielski, Daniel Wyszogrodzki, Jadwiga Hass.

Paul McCartney – Good Evening NY City, Universal Music Polska Good Evening New York City to album upamiętniający świętowane przez trzy noce muzyczne „chrzciny” nowojorskich Citi Field. W wydarzeniu brało udział ponad 120 tysięcy uczestników. To muzyczne widowisko zostało zarejestrowane i będzie dostępne w dwóch formatach: w wersji standardowej na trzech dyskach (2CD + 1 DVD) oraz w wersji deluxe (2CD + 2 DVD) z dodatkowym DVD zawierającym bonusy takie jak nieemitowane fragmenty z programu „Late Show” Davida Lettermana, czy występy w Ed Sullivan Theater z 15 lipca.

George Michael – Twenty Five, Sony Music

Pierwsze koncertowe DVD George’a Michaela. Podwójny album zatytułowany jest „Live In London”. Materiał na DVD został zarejestrowany podczas 24 i 25 sierpnia 2008 roku podczas dwóch koncertów w londyńskiej Earls Court Arena. Kończyły one trasę artysty „pod szyldem 25 Live Tour”. Płyta zawiera utwory z całej kariery Michaela m.in.: „Careless Whisper”, „Freedom”, „Faith”, „Everything She Wants” i „Amazing”. Dodatkową atrakcją będzie dokumentalny film „I’d Know Him a Mile Off!” pokazujący kulisy występów gwiazdy. „Live in London” będzie dostępny na całym świecie w dwóch formatach, podwójnego DVD i jednego dysku Blu-Ray.

Różni Wykonawcy – Muzyka z serca, EMI Music Poland

Płyta, stworzona przez 5th Element z udziałem męskich gwiazdy muzyki i ekranu, które zaśpiewały w duetach. Na płycie ułyszymy m.in. aktorów Piotra Adamczyka, Pawła Małyszyńskiego, Borysa Szyca oraz muzyków Piotra Kupichę, Mieteka Szcześniaka, Macieja Maleńczuka. Słowa do utworów napisali najlepsi polscy tekściarze: Jacek Cygan, Wojciech Młynarski, Bogdan Olewicz, a także Rafał Bryndal, Mr Hyde. Dochód ze sprzedaży kalendarza „Dżentelmeni 2010” z płytą „muzyka z serca” zostanie przekazany akcji „Stop bosym stopom” – na za zakup butów dla dzieci z ubogich rodzin.

Them Crooked Vultures – Them Crooked Vultures, Sony Music

Debiutancka płyta rockowej supergrupy Them Crooked Vultures w składzie, której znaleźli się: Dave Grohl (Foo Fighters, Nirvana), Josh Homme (Queens of the Stone Age, Kyuss), John Paul Jones (Led Zeppelin) i Alain Johannes (Eleven, Queens of the Stone Age). Krążek promuje singel „New Fang”.

Timbaland – Shock Value 2, Universal Music Polska

Gośćmi na kolejnym po wydanym w 2007 r. multiplatynowym „Shock Value” albumie Timbalnda są m.in.: Justin Timberlake, Nelly Furtado, Katy Perry, Miley Cirus, The Fray, Chad Kroeger z Nickelback, Drake oraz Chris Daughrty. Pierwszy singiel z albumu „Shock Value II” to utwór „Morning After Dark”. W piosence można usłyszeć SoShy – nowy nabytek wytwórni Timbalanda – Mosley Music Group oraz Nelly Furtado.

źródło: mat. prasowe