Premiery płytowe 14.12.09 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Premiery płytowe 14.12.09

Premiery płytowe 14.12.09

Jedną z nich będzie można zgarnąć u nas już w ten weekend!

Jedną z nich będzie można zgarnąć u nas już w ten weekend!

Alicia Keys – The Element Of Freedom, Sony Music

Poza znanym już singlem 'Doesn’t Mean Anything’ oraz najnowszą propozycją promującą album – 'Try Sleeping With A Broken Heart’, na płycie fani utalentowanej panny Keys znajdą znany z płyty Jaya-Z, tym razem w wersji solo, kawałek 'Empire State of Mind (Part II) Broken Down’ oraz utrzymany w szybkim tempie 'Put It In A Love Song’, będący duetem z Beyonce. To tylko niektóre style muzyczne, jakie znajdą się na najnowszej płycie Alicii. Nowa płyta ukaże się w niskiej cenie i ekologicznym opakowaniu, a także w postaci płyty winylowej a także jako CD+DVD z 2 dodatkowymi piosenkami na CD oraz koncertem Alicii składającym się z 4 piosenek i klipem video do singla 'Doesn’t Mean Anything’ na krążku DVD.

Bracia – Zapamiętaj, Fonografika

Jest to trzeci krążek zespołu, a jednocześnie druga płyta autorska lubelskiej grupy. Płytę promuje najnowszy singiel p.t. „Dlaczego” – to kawałek łączący melodyjność i rockowy pazur, tak charakterystyczny dla BRACI. Na płycie znalazło się jedenaście, premierowych utworów, oraz dwie piosenki w formie bonusa (min. „Jeszcze raz”, piosenka-laureatka festiwalu TOP Trendy 2007). Większość utworów to kompozycje Piotra Cugowskiego i BRACI. Dwa kawałki: ” Zapamiętaj” i „Jeszcze raz” powstały we współpracy z amerykańskimi producentami Keithem Brownem i Mattem Noble. Autorką tekstów jest Małgorzata Szpitun. Produkcją płyty zajęli się Michał Grymuza i Wojtek Olszak.

Beyonce – I Am…Yours, An Intimate Performance At Wynn Las Vegas, Sony Music

„I AM…YOURS. An Intimate Performance at Wynn Las Vegas” to występ Beyonce, jakiego jeszcze nie widzieliście. Nagrany w Las Vegas koncert jednej z najpopularniejszych obecnie wokalistek na świecie zawiera ponad 30 piosenek jej i Destiny’s Child, w tym ostatnie hity: „Single Ladies”, „If I Were A Boy”, „Halo” i „Sweet Dreams”. W koncert wplecione są też elementy biograficzne i ujęcia 'zza kulis’, dające wrażenie osobistego uczestnictwa i w koncercie, i w całej światowej trasie koncertowej 'I Am… Yours’.

Avatar – The Score [OST], Warner Music Poland

Ścieżka dźwiękowa do filmu Avatar Jamesa Camerona autorstwa Jamesa Hornera (m.in. Titanic, Troja, Piękny umysł, Obcy, Braveheart). Film zabiera nas do spektakularnego świata poza granicami wyobraźni, gdzie główny bohater wyrusza do walki o uratowanie obcego świata. James Cameron wymyślił ten film już 15 lat temu, kiedy nie było jeszcze wystarczającej technologii, aby zilustrować jego wizję.

Janet Jackson – The Best, Universal Music Group

„Janet Jackson: The Best” to pierwsza w tym dziesięcioleciu płyta podsumowująca ponad dwudziestoletnią karierę Janet – od przełomowego „Control” z 1986 roku po ostatni studyjny album „Discipline”. Po raz pierwszy na jednym wydawnictwie zebrano wszystkie utwory artystki, które zajęły pierwsze miejsca na listach przebojów. Na płycie znalazła się również nowa piosenka – napisany wspólnie z Rodneyem Jerkinsem singiel „Make Me”, który jest hołdem złożonym Michaelowi i jego piosence z 1979 roku pt: „Don’t Stop Till You Get Enough”.

Różni wykonawcy – Flamenco Chill 2, Iberia Records

Kontynuacja serii rozpoczętej wiosną ubiegłego roku, przedstawiającej hiszpańską odmianę muzyki lounge. Tym razem płyta, choć wciąż spokojna, to już zdecydowanie bardziej pogodna. Głównie za sprawą barcelońskich grup Costo Rico i Jaleo Real. Nutę melancholii zapewniają nam jednak Giulia y Los Tellarini (znani choćby z filmu „Vicky Cristina Barcelona”), Almasala (zespół założony przez byłą wokalistkę Ojos de brujo), a także klasycy gatunku bracia Francisco y Nacho Sotomayor.