Gdzie na Sylwestra pod chmurką? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Gdzie na Sylwestra pod chmurką?

Gdzie na Sylwestra pod chmurką?

I kogo będziemy mogli usłyszeć w największych miastach Polski.

I kogo będziemy mogli usłyszeć w największych miastach Polski.

Za szampańską zabawę w stolicy odpowiada stacja Polsat i Michael Jackson. To właśnie na placu Konstytucji w samym centrum Warszawy przeboje zmarłego króla pop zabrzmią zupełnie na nowo w wykonaniu polskich gwiazd. Usłyszymy: Edytę Górniak, Urszulę, MUŃKA, Macieja Maleńczuka, Andrzeja Piasecznego, Stachurskiego, Natalię Lesz i zespół Lady Pank. Oczywiście na scenie nie zabraknie również gwiazd zagranicznych, czyli September , Shaun Baker i gościnnie zaśpiewa La Toya Jackson .

Start o 20. Gospodarzami imprezy będzie Krzysztof Ibisz i Kasia Cichopek.

Była stolica Polski będzie się bawiła w rytmach klubowych. Na 20 zapowiedziany jest wybór klubowego przeboju rok, po czym DJ-e zagrają dwugodzinny set.

Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska , która od 23 będzie zabawiać przebojami ze swojej ostatniej, dość zaskakującej, płyty – „Modern Rocking”.

Sylwester w Warszawie

W tym roku TVP2 zdecydowało się na przeniesienie swojej imprezy z Wrocławia do właśnie Łodzi. Tegoroczną zabawę poprowadzi Grażyna Torbicka na spółkę z Maciejem Kurzajewskim. Początek o 20, a jako pierwsze na scenie pojawią się kabarety.

Później przyjdzie czas na śpiewające gwiazdy. Wystąpią: Kombi, Afromental, Pectus, Candy Girl . Z zagranicy: Oceana, Katrina, Bel-Mondo i Booty Luv . Największą zainteresowaniem cieszy się duet Rodowicz i Doda. Panie po raz pierwszy wystąpią wspólnie.

Tu mamy aż dwie imprezy, więc każdy będzie mógł dotrzeć. Na koncertach, które rozpoczynają się od 21, zagrają te same zespoły – Wilki, Ptaky i Roan , ale w różnej kolejności.

Imprezy odbywają się na Starym Rynku oraz na osiedlu Fordon i potrwają 4 godziny. Zapowiadanych jest wiele atrakcji.

W tym roku skromniej, ale nie znaczy gorzej. Na wrocławskim Rynku od 21.30 odbędzie się dwugodzinny koncert miejscowych zespołów: Lady Perfect i Optymistic . Za prowadzenie zabawy odpowiada dziennikarz radia Wroclove Paweł Majewski.

Miasto przyszykowało dla mieszkańców również wybuchową niespodziankę. O północy niebo nad Wrocławiem rozświetli się od fajewerków. Widowisko świetlne potrwa 20 minut.

Sylwester we Wrocławiu

Zabawa sylwestrowa w Poznaniu nie będzie podobna do tych w innych miastach. Do ścisłej współpracy miasto zaangażowało Radio Merkury, którego antena będzie sceną tegorocznej zabawy. Od 23 do 1 polecą piosenki wybrane przez słuchaczy. O północy poznaniacy zostaną odbarowani noworocznymi życzeniami przez prezydenta miasta i rozpocznie się pokaz pirotechniczny do muzyki Chopina.

Władze miasta zafundowały mieszkancom Katowic nie lada wydarzenie. Na koncercie pod Spodkiem wystąpi wiele znanych gwiazd, m.in. Coctier, Sasha, PIN, Golec uOrkiestra. Katowiczczanie powitają Nowy Rok przy blasku sztucznych ogni i śpiewie September.

Sylwester w Szczecinie

Z Lublina pochodzi tak wiele znanych zespołów, więc nic dziwnego, że jeden z nich wystąpi na Placu Litewskim. O 22 scenę przejmie Kashmir , a o 22.45 gwiazda wieczoru, czyli zespół Zakopower . Planowany czas zakończenia zabawy to 2.

Bajm nie wystąpi w Lublinie, ale za to o 23.20 pojawi się na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Oczywiście zabawa zacznie się już wcześniej, bo już od 22. O pólnocy przewidziany jest pokaz fajerwerków. Zabawa potrwa do 1.30.