Strona Główna > Wielki finał Karkonoskiego Festiwalu Światła

Wielki finał Karkonoskiego Festiwalu Światła

Już 10 stycznia.

Już 10 stycznia.

Dzięki Prezydentowi Miasta Jeleniej Góry oraz firmie LBL s.c. w dniach 2-3 stycznia 2010 odbyła się Gala Światła i Lodu, będącą kolejnym atrakcyjnym i niezwykle widowiskowym elementem programu II

Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze, studenci i absolwenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych stworzyli postać Jelonka (symbolu miasta) oraz tajemnicze węże i postać kobiety. W cieplickim Parku, Krzysztof Gac, jeden z najlepszych na świecie specjalistów od rzeźbienia w lodzie, wykonał postaci: Królowej Marysieńki, Ducha Gór – Liczyrzepy, oraz wiewiórkę. Mistrz tworzył swoje dzieła przez dwa dni a towarzyszył mu tłum widzów podziwiających. Ten wieloletni kucharz z warszawskiego hotelu Marrtiott, odkrywszy w sobie dar i pasje rzeźbienia w lodzie, porzucił sztukę kulinarną dla tworzenia rzeźb i obiektów z lodu. W efekcie dzieła Pana Gaca służą za dekorację stołów podczas wykwintnych, nie tylko stołecznych, bankietów. Najbardziej spektakularnym dziełem Mistrza jest Ice Bar Finlandia w Warszawie.

Do podświetlenia rzeźb wykorzystano oprawy LED Philips, które nadały dziełom niepowtarzalny blask.

Mecenasem wydarzenia jest Miasto Jelenia Góra, a Organizatorem Festiwalu jest firma LBL s.c., strategicznym partnerem i głównym sponsorem – Philips Lighting Poland oraz EnergiaPro Gigawat należąca do Grupy TAURON Polska Energia.