Premiery płytowe 18.01.10 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Premiery płytowe 18.01.10

Premiery płytowe 18.01.10

Z lekkim opóźnieniem prezentujemy, jakie płyty można znaleźć na sklepowych półkach.

Z lekkim opóźnieniem prezentujemy, jakie płyty można znaleźć na sklepowych półkach.

Mary J. Blige – Stronger with Each Tear, Universal Music Polska

„Stronger with Each Tear” to dziewiąty album Mary J. Blige.

The Bravery – Stir The Blood, Universal Music Polska Od czasu kiedy Sam Endicott, lider The Bravery, wraz z Johnem Hillem i Shakirą napisali jej super hit „She Wolf” wszyscy zastanawiali się w jakim kierunku pójdzie jego macierzysta formacja. Zespół jednak pozostał w dawnej stylistyce, a nowa płyta jest bardziej mroczna od poprzednich. Pierwszym singlem jest piosenka „Slow Poison”, ale album promują również „Hatefuck” oraz „Sugar Pill”, do których powstały wideoklipy.

Eels – End Times, Universal Music Polska

Sesja na nową płytę Eels odbywała się w piwnicy domu lidera formacji, Marka Everetta, w Los Angeles.

Exodus – Shovel Headed Tour Machine: Live At Wacken And Other Assorted Atrocities, Warner Music Poland

Płyta zawiera zapis koncertu, który odbył się w 2008 roku w niemieckim miasteczku Wacken. Dodatkowa płyta DVD wypełniona jest ponad trzema godzinami materiałów, wśród których znajduje się dokument „Assorted Atrocities” opowiadający o życiu kapeli w trasie koncertowej.

HooDoo Band – Hoo Doo, Luna

Debiutancki, podwójny album zespołu HooDoo Band. Muzycy zespołu współpracują m.in. z Alicją Janosz, The Crackers Band, Carlosem Johnsonem, Leszkiem Cichońskim, Davidem Price’em, Timem Gantem i Wojtkiem Karolakiem. Muzyka HooDoo Band to mieszanka rythm’n’bluesa, funku, soulu i jazzu.

Angelique Kidjo – Oyo, Dream Music

Nowy album Angelique Kidjo jest zatytułowany „Oyo”. Na krążku artystki znalazło się 15 utworów, w których słychać nie tylko world music, ale także rhythm & bluesa, soul i jazz. Na „Oyo”, podobnie jak na poprzednich albumach Kidjo, nie zabrakło znakomitych gości. W coverze Curtisa Mayfielda „Move On Up”, z Angelique zaśpiewał John Legend. W „Samba Pa Ti” Carlosa Santany usłyszeć można znakomitego, amerykańskiego trębacza Roya Hargrove’a, zaś utwór „Afia” skomponowany został przez ambasadora bossa novy, legendarnego, brazylijskiego muzyka Viniciusa Cantuaria.

Mnemic – Sons Of The System, Nuclear Blast

Artyści z grupy Mnemic zapewniają, że to najlepszy i najbardziej zróżnicowany longplay w ich dorobku. Materiał powstawał w Arthus w Danii z duńskim producentem Tue Madsenem (Halford, Behemoth), który już wcześniej pracował z kapelą.

Paul Potts – Passione, Sony Music

Paul Potts dał się poznac światu, wygrywając brytyjską edycję programu „Mam talent!”. Arie operowe w jego wykonaniu wzruszyły milionową publiczność oddającą na niego swoje głosy. Po multiplatynowym debucie Potts wydaje drugi album, oddający jego pasję do muzyki operowej.

Stereophonics – Keep Calm and Carry On, Universal Music Polska

„Keep Calm And Carry On” to siódmy studyjny album Stereophonics.

Ścieżka Dźwiękowa – Nine, Universal Music Polska

Soundtrack z musicalu „Nine”. Wśród wykonawców między innymi Fergie, Sophia Loren, Daniel Day Lewis, Nicole Kidman, Kate Hudson oraz Penelope Cruz.

These New Puritans – Hidden, Angular

Podczas sesji do swojego drugiego albumu These New Puritans muzycy wykorzystali ogromny japoński bęben taiko. Na albumie można też usłyszeć 13-osobową sekcję dętą i chór dziecięcy.