Gwiazda dnia: Beyonce [QUIZ] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Gwiazda dnia: Beyonce [QUIZ]

Gwiazda dnia: Beyonce [QUIZ]

Tegoroczna triumfatorka nagród Grammy. Przekonaj się, co o niej wiesz.

Tegoroczna triumfatorka nagród Grammy. Przekonaj się, co o niej wiesz.

Przyszła gwiazda urodziła się 4 wrześnie 1981 roku w Huston USA i jest jedną z trójki rodzeństwa. Karierę zaczęła dość wcześnie, bo już w wieku siedmiu lat uczyła się tańczyć w szkole tańca i zaczęła śpiewać w kościelnym chórze. Doceniona przez nauczyciela zaczęła brać udział w wielu konkursach muzycznych i tanecznych.

Niedługo później

Beyonce z tatą

W czasie trasy koncertowej promującej krążek „Survivor”

W rok później płyta doczekała się wzbogaconego wydania o singlową wersję „Beautiful Liar” oraz utwór, który Beyonce zaśpiewała z Alejandro Fernándezem – „Amor Gitano”. Piosenka ta została wykorzystana w telenoweli kolumbijskiej Zorro – „La Espada y la Rosa” oraz hiszpańskie wersje utworów „Beautiful Liar”, „Listen” i „Irreplaeable”. Płyta została jednak wycofana ze sklepów z powodu pozwu wniesionego do sądu przez brytyjską artystkę Des’ree. Pozew dotyczył nieautoryzowanej wersji piosenki „I’m Kissing You”. 10 kwietnia 2007 roku w Japonii artystka rozpoczyna światową trasę koncertową chcąc odwiedzić ponad dziewięćdziesiąt miejsc w m. in. w Północnej Ameryce, Europie i Australii.

Trzecia płyta

Artystkę mogliśmy podziwiać nie tylko na scenie. Już w 2001 roku wystąpiła w głównej roli w „Carmen: A Hip Hopera”. Mogliśmy podziwiać ją też w „Austin Powers i Złoty Członek”, nowej wersji „Różowej Pantery” czy „Dreamgirls”. Ta ostatnia rola przyniosła jej dwie nominacje do Złotych Globów. Sam film został nominowany do 8 Oskarów ale ostatecznie otrzymał tylko 2 nagrody.

Prywatnie