Premiery płytowe 02.02.2010 » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Premiery płytowe 02.02.2010

Premiery płytowe 02.02.2010

Co nowego na sklepowych półkach?

Co nowego na sklepowych półkach?

Nagrana głównie w Leeds i Manchesterze i współprodukowana przez samą artystkę i dwóch producentów – Steve’a Browna i Steve’a Chrisanthou – płyta „The Sea” jest przełomową pozycją w karierze wokalistki. Pierwsi recenzenci płyty wspominają o szerokiej gamie inspiracji, wymieniając Curtisa Mayfielda, Jeffa Buckleya, Steviego Wondera, Björk, Marvina Gaye’a, Radiohead, Ninę Simone i Pink Floyd, jednak Corinne stworzyła dzieło własne, unikalne.

Bipolar Bears – Interpolar Link, Antena Krzyku / Open Sources

„Interpolar Link”, debiutancki album Bipolar Bears – projektu gitarzysty Kuby Mitoraja i producenta/wokalisty Szymona Danisa (CO.IN., Fate Unknown). Muzyka BPB inspirowana jest szeroko pojętą elektroniką od drum n’ bassu przez trip-hop do ciężkich industrialnych brzmień. Bipolar Bears w składzie dwuosobowym powstało rok temu, kiedy też rozpoczął pracę nad debiutem. Poza gośćmi pojawiającymi się na płycie takimi jak Magda Pasierska (Me, Myself and I), czy Ala Kalinowska, występują na niej również osoby związane ze składem poszerzonym na potrzeby koncertów: Maciek Zakrzewski (Digit-All-Love), Grzegorz Posłuszny oraz Wojtek Dereń.

David Bowie – A Reality Tour, Sony Music

„A Reality Tour” to dwupłytowy album , na którym znalazły się 33 zremasterowane utwory dokumentujące światowe tourne Davida Bowie. „A Reality Tour” to największa, trwająca dziewięć miesięcy trasa koncertowa w jego ponad 30-letniej karierze artystycznej. Wydawnictwo to będące swojego rodzaju płytą Greatest Hits Live zawiera trzy dodatkowe kawałki – „China Girl”, „Breaking Glass” oraz „Fall Dog Bombs The World” – nie wydane w poprzedniej wersji albumu.

The Brew – A Million Dead Stars, Rock Serwis

Najnowsza propozycja brytyjskiego tria, które w swojej twórczości łączy elementy klasycznego rocka z lat 60. i 70. ubiegłego wieku z nowoczesnymi brzmieniami. Zespół tworzą basista Tim Smith, jego syn Kurtis Smith, który gra na perkusji oraz młody gitarzysta i wokalista Jason Barwick. Wszystkie nowe utwory zostały przetestowane podczas koncertów, gdyż muzycy z zasady nie nagrywają kompozycji, które wcześniej nie sprawdziły się na scenie.

Charlotte Gainsbourg – Irm, Warner Music Poland

Współtwórcą nowego dzieła Charlotte Gainsbourg jest Beck, który zajął się produkcją i gościnnie występuje w nagraniach. Można go usłyszeć m.in. w promującym longplay kawałku „Heaven Can Wait”. We wrześniu 2006 roku ukazał się debiutancki, dorosły krążek gwiazdy, „5:55”. W wieku 15 lat wokalistka nagrała płytę „Charlotte For Ever” z piosenkami autorstwa ojca, Serge’a.

Garou – Gentleman Cambrioleur, Sony Music

Kanadyjczyk z pięcioma milionami sprzedanych płyt na koncie, powraca w nowym, zaskakującym wcieleniu: gentlemana-włamywacza. Album „Gentleman Cambrioleur” określany jest przez Garou jako „elegancki” i „wytworny”. Znalazły się na nim znane utwory, choć z odmiennych półek muzycznych: od coverów przebojów artystów współczesnych – Madonny („Sorry”) czy U2 („New Year’s Day”) , przez nowe interpretacje szeroko pojętej klasyki – Franka Sinatry („I Love Paris”), duetu Simon & Garfunkel („Sounds of Silence”), Joe Dassina („Champs Elysées”) aż po „Les Dessous Chics” Serge’a Gainsbourga czy „C’est comme ça” Rity Mitsouko.

Jose James – Blackmagic, Brownswood

Drugi album Joségo Jamesa obwołanego „wielką nadzieją współczesnej czarnej, korzennej muzyki”.

Nick Jonas – Who I Am, Universal Music Polska Nick Jonas & Administration to projekt muzyczny, który oprócz Nicka tworzą muzycy od dawna związani z branżą muzyczną – byli członkowie zespołu Prince’a New Power Generation. Za produkcję odpowiada Jonas oraz producent John Fields znany ze współpracy z gwiazdami Disneya: Demi Lovato, Miley Cyrus i Jonas Brothers. Fields jest również basista The Administration.

Lil Wayne – Rebirth, Universal Music Polska Powodem wielokrotnego przekładania premiery czwartego albumu było chęć dopracowania go przez Lil Wayne do perfekcji. „Rebith” jest pierwszą w jego karierze płytą z wyraźnymi rockowymi inspiracjami. Lil Wayne w większości utworów gra na gitarze i śpiewa, jak w pierwszym singlu „Prom Queen”.

Mitch And Mitch – XXII Century Sound Pioneers, Lado ABC Jeśli sądzicie, że wiecie, jak może brzmieć instrument o swojsko brzmiącej nazwie Vibr-O-Matic(TM) i czego da się dokonać z wirtuozerską sekcją dętą, to albo byliście już na koncercie Mitch & Mitch albo nie wiecie, o czym mówicie. Jeżeli wydaje się wam, iż znacie stan skrajnego odprężenia, to dopiero teraz zrozumiecie, jak bardzo byliście niespokojni. Wybór należy do was i jest szalenie prosty: albo wraz z resztą ludzkości będziecie czekać przeszło 90 lat, przez ten czas niemiłosiernie się męcząc i udając, że wszystko jest na swoim miejscu, albo pozwolicie, by Mitch & Mitch już teraz zabrali was w podróż w następne stulecie – pisze wydawca.

Ocean Colour Scene – Saturday, Cooking Vinyl

Nowy longplay Ocean Colour Scene, „Saturday”, to 9. długogrająca pozycja w dyskografii Anglików. Materiał nagrywano w studiu Rockfield. Nad produkcją czuwał Gavin Monghan (Editors, The Twang).

OneRepublic – Waking Up, Universal Music Polska

Drugi album w dyskografii One Republic.

Joe Satriani – Live in Paris: I Just Wanna Rock, Sony Music Polska Dwupłytowe wydawnictwo „Live in Paris: I Just Wanna Rock” ukazuje się nakładem wytwórni Epic Records. Na płytach zamieszczono materiał zarejestrowany 27 maja 2008 roku w paryskim teatrze Grand Rex. Zestaw jest dostępny w wersji DVD oraz CD.

Stage Of Unity – The Rainbow Power, V2

Dwa zremasterowane krążki Stage of Unity „Jah Bring I” i „Good Connection” wydane w jednym wydawnictwie pod nazwą „The Rainbow Power”. Wrocławski zespół zajmuje w polskim reggae ważne miejsce obok takich składów jak Bakshish i Izrael. Utwory z obydwu płyt zostały zarejestrowane na początku lat dziewięćdziesiątych i ukazały się na kasetach magnetofonowych. Teraz zostały wskrzeszone w nowym cyfrowym wcieleniu. Nad opieką nowego brzmienia czuwało studio As One.

Ringo Starr – Y Not, Universal Music

Przy nagrywaniu „Y Not” Starr współpracował z takimi artystami jak: Joe Walsh, Joss Stone, Van Dyke Parks, Ben Harper i Richard Marx. Krążek promuje singel „Walk With You”, w którym Starrowi towarzyszy Paul McCartney.

Angie Stone – Unexpected, Universal Music Polska

Piąty klasyczny, studyjny album Angie Stone zatytułowany jest „Unexpected”.

Tegan And Sara – Sainthood, Warner Music Poland

Wśród gości na nowej płycie Tegan And Sara pojawia się gościnnie formacja Against Me!. Siostry przygotowały także przeróbkę piosenki NPFX.

Kanye West – VH1 Storytellers, Mercury

Niedługo po wydaniu ostatniego jak do tej pory albumu studyjnego Kanye West zarejestrował koncert z kultowej serii VH1 Storytellers. Na płytach znalazło się ponad 70 minut materiału z koncertu, w tym „See You In My Nightmares”, „Robocop”, „Say You Will” oraz „Amazing”. Na DVD dodatkowo umieszczono komentarz Kanye do każdego utworu. Płyta CD to zapis audio koncertu.?