Jak uczcić wiosnę? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jak uczcić wiosnę?

Jak uczcić wiosnę?

Prognozy na najbliższe dni nie są nazbyt łaskawe, ale i tak powiedzmy głośno: witaj wiosno! Jak uczcić przyjście tej niezwykle przyjemnej pory roku?

Prognozy na najbliższe dni nie są nazbyt łaskawe, ale i tak powiedzmy głośno: witaj wiosno! Jak uczcić przyjście tej niezwykle przyjemnej pory roku?

Tak, tak – może to przyziemne, ale pomaga! W zimie często brakuje nam zapału, żeby dokładnie sprzątać w domu czy mieszkaniu, więc nadejście wiosny to idealny czas, aby uporządkować swoje otoczenie. Nagle okazuje się, że w naszej łazience jest więcej miejsca niż można by było przypuszczać, balkon przypomina mały taras (i świetnie się na nim pije poranną kawę), a słońce, wpadające przez czyste okna, rozświetla wszystko dokoła.

Jest jeszcze inny aspekt wiosennego sprzątania – zmusza do ruchu. A jak już dobrze zaczniemy, być może znajdziemy motywację, by zgubić zimowe kilogramy.

Też mieliście tak, że pod koniec zimy mieliście odruch wymiotny na sam widok ciepłych butów i ciężkiego płaszcza? Wiosna to czas, by na kilka miesięcy o nich zapomnieć. Jest również sposób dla bardziej zdesperowanych. Można np. wynieść znienawidzone płaszcze i kurtki na świeże powietrze i spalić! Oczywiście, polecamy włożyć je do szafy, bo ogień może być niebezpieczny.

fot. www.szabloneria.pl

Jak już wysprzątamy mieszkanie, to czemu nie zaszaleć i np. nie pomalować jednego pomieszczenia lub chociaż jednej ściany na jakiś odjazdowy kolor? Ostatnimi czasy bardzo modne są również szablony i fototapety, które nawet małemu wnętrzu nadają zupełnie odmienny charakter.

Zwłaszcza panie, ale oczywiście nie tylko, lubią na wiosnę trochę poszaleć z wyglądem. I bardzo dobrze! Nie ma nic bardziej poprawiającego humor niż nowa fryzura, kolor włosów czy coś wystrzałowego do ubrania! Panom, którzy w to nie wierzą, polecamy spróbować!

Gdy już będziemy odświeżeni i piękni, a nasze mieszkanie czyste jak łza, trzeba z niego wyjść! Nie ma nic przyjemniejszego niż spacer po parku czy wypad za miasto i przekonanie się na własne oczy, że natura obudziła się z zimowego snu i zaczyna się zazieleniać!