Mary J. Blige Niną Simone od jesieni » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mary J. Blige Niną Simone od jesieni

Mary J. Blige Niną Simone od jesieni

W końcu ruszą prace nad planowaną od kilku lat kinową biografią Niny Simone. W roli głównej wystąpi Mary J. Blige.

W końcu ruszą prace nad planowaną od kilku lat kinową biografią Niny Simone. W roli głównej wystąpi Mary J. Blige.

Za scenariusz obrazu zatytułowanego po prostu „Nina” odpowiadać będzie Cynthia Mort, autorka serialu „Tell Me You Love Me”. Fabuła ma koncentrować się na romansie Simone z paryskim menadżerem Cliftonem Hendersonem, w którego wcieli się David Oyelowo.

Realizacją projektu zajmie się Ealing Studios. Produkcja kosztować będzie 10 milionów dolarów. Zdjęcia ruszą jesienią.

– urodziła się jako Eunice Kathleen Waymon 21 lutego 1993 roku jako szóste z siedmiorga dzieci. Pierwsze wokalne doświadczenia zdobywała w kościelnym chórze. W wieku 17 lat przeprowadziła się do Filadelfii, gdzie uczyła gry na fortepianie i akompaniowała piosenkarzom. Wkrótce rozpoczęła naukę w Juilliard School of Music, ale z powodu braku pieniędzy musiała przerwać naukę i porzucić marzenia o podbiciu Ameryki jako pierwsza czarnoskóra pianistka koncertowa. Wówczas zaczęła swą przygodę z bluesem i jazzem.

Zdobyła uznanie dzięki interpretacji „I Loves You Porgy ” z opery „Porgy and Bess” George’a Gershwina. Największy rozgłos zyskała za sprawą singla „My Baby Just Cares For Me „. Walczyła o obronę praw obywatelskich, czemu dawała wyraz także w swych utworach („To Be Young, Gifted and Black”, „Blacklash Blues”, „Mississippi Goddam”).

W 1971 skłócona z ludźmi z branży fonograficznej wyjechała ze Stanów Zjednoczonych, choć publicznie jako powód wyjazdu podawała rasizm. Wróciła po 7 latach i została zaaresztowana za niepłacenie podatków (przez kilka lat rzeczywiście nie płaciła ich w ramach protestu przeciw wojnie w Wietnamie). Zmarła w 2003 roku w wieku 70 lat.

źródło: megafon.pl