Shrek- najlepszy w USA » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Shrek- najlepszy w USA

Shrek- najlepszy w USA

„Shrek Forever” był najchętniej oglądanym filmem w USA w ten weekend.

„Shrek Forever” był najchętniej oglądanym filmem w USA w ten weekend.

Opowieść o zielonym ogrze i jego przyjaciołach w premierowy weekend zarobiła 71 milionów dolarów. Choć film znalazł się na szczycie box office jego dochody są najmniejsze spośród dotychczasowych sequeli. „Shrek 2 ” z 2004 roku w pierwszy weekend wyświetlania zarobił 108 milionów dolarów, a trzeci z 2007 roku – 121 milionów.

Na drugim miejscu w zestawieniu uplasował się „Iron Man 2 „. Historia milionera walczącego o pokój na świecie zarobiła w weekend 26 milionów. W sumie ekranizacja popularnego komiksu z Robertem Downeyem Jr w roli głównej przyniosła do tej pory 251 milionów dolarów zysku.

Druga premiera, „MacGruber „, znalazła się dopiero na szóstej lokacie. Komedia z Valem Kilmerem i ekipą telewizyjnego show „Saturday Night Live” zarobiła jedynie 4,1 miliona dolarów.

Ostatnia nowość tego weekendu to indyjska produkcja „Kites „, za której reżyserię odpowiada Anurag Basu. Bohaterem przepełnionej tańcem historii jest Jay (Hrithik Roshan), przystojny mężczyzna, który romansuje z dwiema kobietami na raz – Natashą (Barbara Mori) i Giną (Kangana Ranaut).

Oto Top 10 najpopularniejszych filmów w USA :

1. „Shrek Forever” – 71 milionów dolarów 2. „Iron Man 2” – 26 milionów dolarów 3. „Robin Hood” – 18 milionów dolarów 4. „Listy do Julii” – 9 milionów dolarów 5. „Just Wright – 4,4 miliona dolarów 6. „MacGruber” – 4,1 miliona dolarów 7. „Nocna randka” – 2,8 miliona dolarów 8. „Koszmar z ulicy Wiązów” – 2,3 miliona dolarów 9. „Jak wytresować smoka” – 1,8 miliona dolarów 10. „Kites” – 953 tysięcy

A czy Wy widzieliście i polecacie któryś z nich?

źródło:megafon.pl