Shrek Forever niepokonany » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Shrek Forever niepokonany

Shrek Forever niepokonany

Animacja „Shrek Forever” po raz trzeci z rzędu znalazła się na szczycie amerykańskiego box office.

Animacja „Shrek Forever” po raz trzeci z rzędu znalazła się na szczycie amerykańskiego box office.

Ostatnia część serii o zielonym ogrze i jego przyjaciołach zarobiła przez weekend ponad 25 milionów dolarów. Po trzech tygodniach w kinach projekt zgromadził na koncie 183 miliony. Głosów postaciom użyczyli ponownie Mike Myers , Eddie Murphy , Cameron Diaz i Antonio Banderas .

Oczko niżej uplasowała się pierwsza nowość zestawienia, komedia „Get Him to the Greek „. Obraz w reżyserii Nicholasa Stollera przedstawia historię stażysty w firmie fonograficznej, który otrzymuje zadanie sprowadzenia brytyjskiego gwiazdora rocka na koncert do Los Angeles. W rolach głównych wystąpili Russell Brand i Jonah Hill . Po weekendzie na konto filmu wpłynęła suma ponad 17 milionów dolarów.

Kolejnym debiutantem jest komedia „Pan i Pani Kiler ” z Ashtonem Kutcherem i Katherine Heigl w rolach głównych. Bohaterem obrazu jest niejaki Spencer, który podczas urlopu poznaje piękną Jen. Zakochani szybko decydują się na ślub. Pewnego dnia Jen odkrywa, że jej mąż pracuje jako płatny zabójca, a za jego głowę wyznaczono wysoką cenę. Film uplasował się na trzeciej pozycji notowania z sumą 16 milionów dolarów na koncie.

Miejsce szóste przypadło w udziale nowości zatytułowanej „Marmaduke „. Ekranizacja popularnych historyjek obrazkowych znanych z amerykańskiej prasy przedstawia historię młodego doga niemieckiego wiodącego pełne radości i utrapień życie u boku pewnej amerykańskiej rodziny. W filmie wystąpili m.in. Owen Wilson , Emma Stone i George Lopez . Debiutująca w zestawieniu komedia zarobiła przez weekend 11 milionów dolarów.

Ostatnią nowością tego tygodnia jest horror „Istota ” w reżyserii Vincenzo Natali. Film przedstawia mroczną wizję świata ogarniętego szaleństwem eksperymentów genetycznych. Dwoje młodych naukowców zyskuje niebywałą popularność, łącząc DNA różnych zwierząt i tworząc nowe gatunki. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy bohaterowie włączają do eksperymentu DNA człowieka. W rolach głównych zagrali Adrien Brody , Sarah Polley oraz Delphine Chanéac. Produkcja zajęła ósmą lokatę box office z sumą ponad 7 milionów dolarów na koncie. Oto Top 10 najpopularniejszych filmów w USA:

1. „Shrek Forever” – 25,3 miliona dolarów 2. „Get Him to the Greek” – 17,4 miliona dolarów 3. „Pan i Pani Kiler” – 16,1 miliona dolarów 4. „Książę Persji: Piaski czasu” – 13,9 miliona dolarów 5. „Seks w wielkim mieście 2” – 12,7 miliona dolarów 6. „Marmaduke” – 11,3 miliona dolarów 7. „Iron Man 2” – 7,78 miliona dolarów 8. „Istota” – 7,45 miliona dolarów 9. „Robin Hood” – 5,13 miliona dolarów 10. „Listy do Julii” – 2,95 miliona dolarów

źródło:megafon.pl