Powrót Edyty Bartosiewicz » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Powrót Edyty Bartosiewicz

Powrót Edyty Bartosiewicz

Edyta Bartosiewicz będzie kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival.

Edyta Bartosiewicz będzie kolejną gwiazdą Orange Warsaw Festival.

Wokalistka wystąpi solo po raz pierwszy od 10 lat.

Artystka zaśpiewa kilka utworów z nowego albumu, jednak przede wszystkim przypomni największe hity. Wystąpi pierwszego dnia imprezy obok Courtney Love, której jest wielką fanką.

Edyta Bartosiewicz to jedna najpopularniejszych polskich wokalistek lat 90. W 1990 roku pojawił się jej pierwszy longplay „The Big Beat”. Krążek nie zdobył jednak takiej popularności jak jej kolejne, solowe wydawnictwa. Wydana w 1992 roku płyta „Love” przyniosła jej pierwsze poważne sukcesy. Artystka otrzymała Bursztynowego Słowika na festiwalu w Sopocie. Album „Sen”, który miał premierę w 1994 roku przyniósł jej tytuł najlepszej wokalistki, Paszport Polityki i platynę. To właśnie z niego pochodzą utwory „Koziorożec” czy „Sen”. Rok później do sklepów muzycznych trafił kolejny krążek artystki „Szoknshow”, który odniósł podobny sukces. W 1996 roku został nagrodzony Fryderykiem, wylansował kilka hitów, jak „Szał’, „Zegar”, „Ostatni”, „Na nic gniew” i uzyskał status platyny. Po dwuletniej przerwie wydany został kolejny longplay „Dziecko”, który promowany był singlem „Jenny”. Krążek w bardzo krótkim czasie stał najczęściej kupowanym albumem w Polsce, a do Bartosiewicz trafiła kolejna platyna i kolejny Fryderyk. Niespełna półtora roku później pojawiło się wydawnictwo „Wodospady”, za które wokalistka dostała cztery nominacje do Fryderyków. Podsumowaniem kariery była płyta „Dziś są moje urodziny – The Best Of” , na której znalazły się jej największe przeboje oraz dwa nowe kawałki – „XXI wiek” i „i Mistrz”.

Bartosiewicz udzielała się również gościnnie na krążkach innych artystów: Wojciecha Waglewskiego, zespołu Róże Europy, Acid Drinkers, Hey. Pisała m.in. teksty dla Justyny Steczkowskiej, współpracowała z Anitą Lipnicką, nagrała z Kazikiem przebój „Cztery pokoje”, z Agresivą 69 piosenkę do filmu „Egoiści” Mariusza Trelińskiego i z Krzysztofem Krawczykiem utwór „Trudno tak”.

Festiwal odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia w Warszawie . Pierwszego dnia wystąpią m.in. Hole, White Lies, Kim Nowak i Kumka Olik, drugiego – Nelly Furtado, Mika, Aurora Dione i Agnieszka Chylińska.

Cena normalnego biletu (na płytę) wyniesie 59 złotych za dzień pierwszy i 99 złotych za dzień następny. Szczegóły na oficjalnej stronie.