Sting wystąpi w Poznaniu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Sting wystąpi w Poznaniu

Sting wystąpi w Poznaniu

Artysta zagra podczas otwarcia stadionu na Euro 2012.

Artysta zagra podczas otwarcia stadionu na Euro 2012.

Koncert odbędzie się 20 września na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Sting wystąpi razem z Royal Philharmonic Concert Orchestra pod dyrekcją Stevena Mercurio (znanego ze współpracy m.in. z Pavarottim i Bocellim).

Koncert Stinga to jeden z 78 koncertów w ramach światowego tournee „Symphonicity „, które rozpoczęło się 2 czerwca w Kanadzie.

Poznański koncert Stinga odbędzie się w ramach cyklu koncertów „Poznań dla Ziemi „. Akcję zainaugurował w roku 2008 koncert Nelly Furtado , w ubiegłym roku w Poznaniu wystąpił zespół Radiohead. Wpływy z tegorocznego wydarzenia – symboliczne 5 złotych z każdego biletu, zostaną przekazane na działania proekologiczne. Dodatkowo na koncercie catering będzie podawany na ekologicznych naczyniach, a do oświetlenia poszczególnych miejsc na terenie stadionu będą wykorzystane energooszczędne żarówki ledowe.

Trasie koncertowej Stinga towarzyszy planowana na 16 lipca 2010 roku , premiera nowego albumu „Symphonicities”, który ukaże się pod szyldem wytwórni Deutsche Grammophon.

Bilety na koncert kosztują od 95 zł do 400 zł.