6 filmowych scen walki kobiet » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 6 filmowych scen walki kobiet

6 filmowych scen walki kobiet

Męskich bójek jest w kinie mnóstwo. Praktycznie, każdy film pokazuje męskie pięści i krew. Nic nadzwyczajnego. Ale czy to samo można powiedzieć o kobietach? Czy z mieczem im do twarzy?

Męskich bójek jest w kinie mnóstwo. Praktycznie, każdy film pokazuje męskie pięści i krew. Nic nadzwyczajnego. Ale czy to samo można powiedzieć o kobietach? Czy z mieczem im do twarzy?

Scen walczących kobiet jest stanowczo mniej i.. wyglądają zupełnie inaczej. Nie jakieś tam uściski czy kopniaki – kobiety, jeśli już decydują się walczyć – to jest przy tym zdecydowanie więcej atrakcji. Popatrzcie sami na nasz subiektywny ranking kobiecych walk kina.

Scary Movie 3

Brenda vs Girl from tv

Akcja zaczyna się od 3:40. Choć jest to jedyna scena, w której zamiast wschodnich sztuk walki dziewczyny używają klasycznego europejskiego boksu (nie chcielibyśmy znaleźć się na linii ciosu Brendy), to za mało w niej walki. Dlatego dajemy jej miejsce ostatnie.

Charlie’s Angels

Angeles vs Demi Moore

Wymarzony film dla każdego reżysera – wziąć 4 piękne kobiety i kazać im walczyć ze sobą. Zbiór najpiękniejszych dziewczyn obiecywał wiele. Niestety, zbyt dużo gadają, a za mało walczą. Połączenie Matrixa z Vanilla Sky nie robi scenie na dachu dobrze. Gdy scena w teatrze zaczęła nam się podobać już zdążyła się skończyć. Dlatego trafiła na miejsce przedostatnie.

Death Becomes Her

Meryl Streep vs Goldie Hawn

Akcja zaczyna się od 1:10. Takiej kłótni domowej nie chcielibyście mieć pod swoim dachem. Ani Meryl Streep za teściową. Scena pokazuje, że rozmowy pomiędzy walczącymi kobietami potrafią być ciekawe i celniejsze niż niektóre ciosy. Bardziej podoba nam się ten styl, niż filmy z milczącymi karatekami.

Catwoman

Halle Berry vs Sharon Stone

Trudno nam się zdecydować, komu kibicować w walce Sharon Stone z Hale Berry. Pozbawiona zbędnych efektów i brutalna. Okazuje się, że dziewczyny w krótkich włosach lepiej walczą i mniej rozmawiają.

Kill Bill

Uma Thruman vs Lucy Liu

Klasyk. Z taką pasją potrafią walczyć tylko kobiety i jednogłośnie przyznajemy pierwsze miejsce za ilość emocji w walce. Steven Seagal może się schować ze swoją jedną miną.

Two Hot Asian Girls

Najbardziej pomysłowy, pokazuje jak w walce używać drzwi od toalety oraz papieru toaletowego.

Prawda, że radośniej patrzy się na walczące kobiety, niż mężczyzn? Nie jakieś tam podrapane nosy i obdarte kolana, tylko prawdziwe… latanie. Nie tylko głów oczywiście 🙂 Jeśli znacie jakieś kobiety, które moglibyśmy dołożyć do rankingu, dajcie znać w komentarzach 🙂