Kult gwiazdą akustycznego koncertu "MTV Unplugged" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kult gwiazdą akustycznego koncertu „MTV Unplugged”

Kult gwiazdą akustycznego koncertu „MTV Unplugged”

Kult to czwarty polski wykonawca, który zagra koncert z kultowej serii występów „bez prądu”- „MTV Unplugged”.

Kult to czwarty polski wykonawca, który zagra koncert z kultowej serii występów „bez prądu”- „MTV Unplugged”.

Wydarzenie zostanie zarejestrowane pod koniec września w Warszawie. Na koncert zapraszają MTV Networks Polska , SP Records oraz Nokia Poland .

Kult jest czwartym – po Kayah , Hey oraz Wilkach – polskim wykonawcą, który zaprezentuje swoją twórczość w specjalnym koncercie z serii „MTV Unplugged „. Formacja, która od lat uchodzi za jeden z najlepszych zespołów koncertowych w kraju, po raz pierwszy zaprezentuje się publiczności w całkowicie akustycznej odsłonie, w specjalnie przygotowanym wyborze utworów z bogatej dyskografii, liczącej 14 płyt. To, jakie kawałki grupa wykona, okaże się dopiero w dniu występu.

„MTV Unplugged ” to koncerty znanych artystów, nagrywane z użyciem głównie instrumentów akustycznych. Cykl zapoczątkowany został występem Jona Bon Jovi i Richiego Sambory w 1989 roku, a do najsłynniejszych należą koncerty Nirvany , Pearl Jam , R.E.M ., Alicii Keys i innych. Również polskie „MTV Unplugged ” cieszyły się ogromną popularnością wśród fanów muzyki, a wydawnictwa CD oraz DVD z zapisami występów zdobyły status złotych lub platynowych płyt.

Partnerem koncertu „MTV Unplugged Kult” jest Nokia Poland.