Boysbandy - wczoraj i dziś [część 5 - ostatnia] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Boysbandy – wczoraj i dziś [część 5 – ostatnia]

Boysbandy – wczoraj i dziś [część 5 – ostatnia]

To już ostatni artykuł w serii boysbandy. Kończymy akcentem patriotycznym. Najsłynniejsi nastolatkowie w Polsce lat 90′ czyli Just 5!

To już ostatni artykuł w serii boysbandy. Kończymy akcentem patriotycznym. Najsłynniejsi nastolatkowie w Polsce lat 90′ czyli Just 5!

Poniżej prezentujemy historię zespołu który trząsł sercami polskich nastolatek w latach 90. Specjalnie dla Was mamy również ekskluzywny wywiad z jego liderem, Bartkiem Wroną,

Just 5 powstali w 1997 roku na fali popularności Backstreet Boys . Członków do zespołu wyłoniono klasycznie – poprzez casting. Pomysłodawcą był producent Sławomir Sokołowski.

Na castingu wyłoniono 5 młodych chłopków: Bartka Wronę , Daniela Moszczyńskiego , Shadiego Atouna , Roberta Krylę oraz Grzegorza Kopalę . Rozpiętość wiekowa w zespole była spora. Najmłodszy, Bartek miał zaledwie 15 lat, a najstarszy z chłopaków Grzegorz skończył lat 25.

Pomysł na sukces zespołu był prosty: stworzyć polski Backstreet Boys . Taka strategia okazała się strzałem w 10. Nastolatki oszalały, szczególnie na punkcie młodziutkiego Bartka Wrony.

W 1997 roku ukazał się debiutancki album Just 5 zatytułowany „Kolorowe sny „. Krążek promował singiel o takim samym tytule.

Oczywiście do singla nakręcono teledysk, w którym chłopcy zaprezentowali swoje taneczne umiejętności takie jak taniec synchroniczny , moon walk w wykonaniu Grzegorza oraz podwójne salta Bartka Wrony. Dodajmy do tego efekty „specjalne” i stroje chłopaków równie kolorowe jak ich sny 😉

Zresztą zobaczcie sami!

Debiut chłopaków okazał się wielkim sukcesem. Popularne młodzieżowe pisma, takie jak muzyczny Popcorn czy Bravo wyróżniały zespół wszystkimi możliwymi nagrodami.

Nikt już pewnie nie pamięta, że w 1997 roku supportem Just 5 był… N’sync z Justinem Timberlakiem w składzie . N’sync nie byli wtedy tak popularni w Polsce, jak Backstreet Boys, więc na koncertach to Just 5 występowali z pozycji gwiazd wieczoru.

Just 5 wydali 3 płyty, ostatnią „Cienie wielkich miast ” w 1999 roku. Potem zespół rozpadł się i jak to zawsze bywa, każdy z chłopaków poszedł swoją własną drogą.

Zacznijmy od Bartka Wrony, który pozostał wierny muzyce. Obecnie Bartek ma na koncie 4 solowe płyty. W tym roku wydał album „Póki mamy siebie „, z którego pochodzi utwór „Barwy szczęścia „. Zbieżność nazw nie jest przypadkowa, bo to właśnie ten kawałek promuje serial o tym samym tytule, wyświetlany przez TVP 2.

Grzegorz Kopala pozostał przy muzyce, tyle tylko, że odszedł naprawdę daleko od mainstreamu… Teraz Grzegorz wykonuje muzykę chrześcijańską . Wraz z żoną Julią założył zespół Julia i Grzegorz Kopala. Próbkę ich twórczości możecie zobaczyć poniżej.

Żeby było jeszcze ciekawiej, Daniel Moszczyński gra obecnie w zespole o nazwie Terminal wykonującym metal progresywny . Jak prezentuje się Daniel w takim wydaniu, oceńcie sami.

Shadi Atouna po rozpadzie zespołu nie zajął się muzyką. Obecnie mieszka w Londynie. W internecie można zajrzeć na jego

Robert Kryla do życia podszedł przedsiębiorczo i założył… hurtownie obuwia dziecięcego. W międzyczasie zajmując się organizowaniem koncertów i prowadzeniem imprez jako konferansjer.

Wywiad z Bartkiem Wroną , który opowiada m.in. o szalonych czasach z Just 5, o męskiej przyjaźni z chłopakami z zespołu, a także, o tym że… ma zamiar wydać książkę.