Posłuchaj nieznanego Bruce » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Posłuchaj nieznanego Bruce

Posłuchaj nieznanego Bruce

15 listopada w sprzedaży ukażą się dwa wydawnictwa nawiązujące do jednej z najgłośniejszych płyt Bruce’a Springsteena – „Darkness on the Edge of Town”. W zestawach nie zabraknie nieznanych dotąd nagrań Amerykanina.

15 listopada w sprzedaży ukażą się dwa wydawnictwa nawiązujące do jednej z najgłośniejszych płyt Bruce’a Springsteena – „Darkness on the Edge of Town”. W zestawach nie zabraknie nieznanych dotąd nagrań Amerykanina.

Pierwszym wydawnictwem jest „The Promise: The Darkness On The Edge Of Town Story ” składający się z 3 płyt CD i 3 płyt DVD oraz 80-stronicowego wydawnictwa wzorowanego na notesie Bruce Springsteena z tamtych lat. Dzieło będzie dostępne także w opcji 3CD + 3 płyty Blu-ray.

Nabywcy „The Promise: The Darkness On The Edge Of Town Story ” otrzymają cyfrowo zremasterowany album „Darkness On The Edge Of Town” (CD 1), 21 wcześniej niepublikowanych utworów, o których Bruce Sprigsteen mówi, że 'mogły/powinny były się ukazać po pycie „Born To Run „, a przed „Darkness ” (CD 2 i CD 3). Utwory te zostały cyfrowo odświeżone oraz współcześnie dograno do nich drobne korekty, czasem nowy wokal Bossa.

Wśród trwających blisko 6 godzin materiałów filmowych znajdziemy: 90-minutowy film dokumentalny „The Promise: The Making of 'Darkness on the Edge of Town’” (DVD/BD 1), który 14 września zostanie zaprezentowany podczas festiwalu filmowego w Toronto. W filmie znalazło się wiele archiwalnych ujęć z czasów nagrywania albumu „Darkness On The Edge ” oraz współczesnych wypowiedzi Bruce Springsteena i innych osób pracujących w 1978 roku nad czwartym albumem Bossa.

Druga płyta wideo zawiera nietypowy występ (bez udziału publiczności) jaki odbył się w Paramount Theater w Asbury Park w 2009 roku, gdzie Bruce Springsteen & The E Street Band zagrali na żywo cały materiał z płyty „Darkness On The Edge Of Town”. Występ ten został sfilmowany w technice HD i według twórców dobrze oddaje surową atmosferę „Darkness On The Edge „. Na tej samej płycie znajdziemy też 12 archiwalnych utworów nakręconych podczas koncertów w latach 1976-78 .

Na trzecim dysku wideo znajdzie się sfilmowany w 1987 roku koncert Bruce Springsteena & The E Street Band w Houston, składający się aż z 26 utworów.

Numerem promującym to wydawnictwo jest niepublikowany dotąd „Save My Lov e”, którego można już odsłuchać na stronie wokalisty. Tam też znajduje się zwiastun filmu.

Równolegle z 6-płytowym boksem do sprzedaży trafi zestaw „The Promise „, który składać będzie się z dwóch płyt CD lub czterech winyli.

Album „Darkness on the Edge of Town ” pierwotnie ukazał się w czerwcu 1978 roku . Ostatnie studyjne dzieło artysty to „Working On A Dream ” ze stycznia 2009 roku .

megafon.pl