Anna Maria Jopek tęskni z Niemcami » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Anna Maria Jopek tęskni z Niemcami

Anna Maria Jopek tęskni z Niemcami

15 października ukaże się piąty album niemieckiej formacji Nighthawks „Today”. Na płycie gościnnie zaśpiewała Anna Maria Jopek.

15 października ukaże się piąty album niemieckiej formacji Nighthawks „Today”. Na płycie gościnnie zaśpiewała Anna Maria Jopek.

Na „Today ” Nighthawks łączą soul, jazz, pop i reggae z muzyką arabską i bałkańską oraz melodiami z Polski i Ameryki Łacińskiej.

Jak zapewniają muzycy, nowy longplay to powrót do źródeł . – Pozwalaliśmy pomysłom pojawiać się, rozwijać z nich melodie nawet nie zastanawiając się, czy będą do siebie pasować, wiedzieliśmy, że ostateczna struktura płyty wykrystalizuje się znacznie później – wyjaśniają.

Inspiracje artyści zbierali w różnych stronach świata. Jednym z nich był Hotel Rialto w Warszawie. – Przez ostatnie lata dużo podróżowałem – zdradza multiinstrumentalista, Dala Martino. – Byłem w Polsce, Rumunii, na Węgrzech i na Mołdawii, a nawet na pustyni w Iranie. Miało to wielki wpływ na naszą muzykę. W trakcie podróży poznałem wspaniałe wokalistki – Annę Marię Jopek i rumuńską gwiazdę Emilię Istvan .

Obydwie panie pojawią się na „Today”. Wśród gości znalazł się również gitarzysta Stinga, Dominic Miller.

Nasza rodaczka śpiewa w promującym zestaw singlu, „Małe tęsknoty”. Piosenki można wysłuchać

Poprzedni longplay formacji to „Orange” z 2008 roku.