Johnny Cash dumny z duetu z Rayem Charlesem » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Johnny Cash dumny z duetu z Rayem Charlesem

Johnny Cash dumny z duetu z Rayem Charlesem

Zaginione wspólne nagranie Johnny’ego Casha i Raya Charlesa ujrzy światło dzienne, blisko 30 lat po tym, jak muzycy postanowili je wydać.

Zaginione wspólne nagranie Johnny’ego Casha i Raya Charlesa ujrzy światło dzienne, blisko 30 lat po tym, jak muzycy postanowili je wydać.

Utwór nosi tytuł „Why Me, Lord?” i został nagrany w 1981 roku. Jego autorem jest Kris Kristofferson, a za produkcję odpowiadał Billy Sherrill. Numer, który zapomniany zalegał w archiwach, teraz zostanie wydany na kompilacji „Rare Genius: The Undiscovered Masters”, stanowiącej kolekcję rarytasów niewidomego artysty. Dzieło trafi do sprzedaży 26 października .

Istnienie piosenki pozostawało w tajemnicy , dopóki w maju nie odkryto listu, jaki legenda country napisała do kolegi po fachu. – Jestem tak dumny, gdy mówię ludziom, że nagrałem z Tobą piosenkę – pisał Cash. – Mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu ta taśma. Aranżacje nie są imponujące, a ja nie śpiewam najlepiej, ale sądzę, że fanom spodoba się klimat i jakość tego utworu. Chciałbym to wydać na singlu dla CBS, jeśli się zgodzisz. Tantiemami podzielilibyśmy się równo. Czy pasuje Ci taki układ?

Chociaż Charles przystał na warunki Casha, z niewiadomych przyczyn numer nigdy się nie ukazał.

Przypomnijmy, że Ray Charles zmarł 10 czerwca 2004 roku w Beverly Hills. Johnny Cash umarł 12 września 2003 roku.

megafon.pl