Włoch zwycięzcą World Press Photo » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Włoch zwycięzcą World Press Photo

Włoch zwycięzcą World Press Photo

Wczoraj, 3 listopada odbyło się otwarcie wystawy World Press Photo w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie.

Wczoraj, 3 listopada odbyło się otwarcie wystawy World Press Photo w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie.

Międzynarodowe jury co roku przyznaje nagrody w dziesięciu kategoriach nadesłanym zdjęciom wykonanym przez fotografów prasowych, agencje, czy czasopisma ze świata.

10 kategorii, 62 fotografów, 52 narodowości, 167 fotografii pokazanych w ponad 100 miejscach w różnych zakątkach- tak liczebnie przedstawia się tegoroczne WPPh.

Zwycięzcą 53. konkursu World Press Photo, a tym samym fotografią roku zostało zdjęcie Włocha – Pietra Masturza . Obraz przedstawia kobietę krzyczącą na dachu budynku w Iranie . To utrwalone wydarzenie jest konsekwencją wyborów prezydenckich, ludzie zachowując się w ten sposób demonstrowali swoje zdanie.

Jurorka powiedziała na temat zdjęcia: „To zdjęcie zawiera w sobie swoistą atmosferę, napięcie, strach, ale także spokój i łagodność. W takim kontekście jego wybór był pewnym wyzwaniem. Poszukiwaliśmy obrazu, który wciągnie widza, zabierze go w podróż, zmusi do głębsze j refleksji. Pokaże nam nie to, co już wiemy, ale wywoła głębsze przemyślenia”.

World Press Photo- to niezależną organizacją non – profit założona w 1955 w Amsterdamie. Jej główny cel to wspieranie i promocja zawodowych fotografów prasowych.

za bunkier.art.pl, swiatobrazu.pl, fotoblogia.pl