Sen - wyznacznik twojej inteligencji » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Sen – wyznacznik twojej inteligencji

Sen – wyznacznik twojej inteligencji

Najnowsze badania dowodzą, że czas snu odzwierciedla inteligencję.

Najnowsze badania dowodzą, że czas snu odzwierciedla inteligencję.

Gdy lubisz nocny tryb życia , jesteś wtedy bardziej aktywny i twoja dyspozycja jest lepsza niż normalnie, znaczy, że masz wyższy poziom IQ . Kiedy jednak kładziesz się tuż po zmroku to twoja inteligencja pozostawia wiele do życzenia .

Sen jest podstawową potrzebą człowieka . Jego brak może powodować otyłość, a także być przyczyną otępienia sprawności umysłowej.

Jednak ostatnie odkrycia są niewiarygodne . Otóż jest silne powiązanie snu i inteligencji , które można już dostrzec u naszych przodków. Działania praczłowieka ograniczały się do działań dziennych. Z kolei przestawienie się na nocny tryb życia nastąpiło w dobie ewolucji. Powstały wtedy człowiek wykazywał wyższy poziom poznawczy.

Są jednak minusy „nocnych inteligentów”. Psycholog Marin Giamnietro udowodnił, że człowiek aktywny nocą jest mniej wiarygodny, niestabilny emocjonalnie , a także bardziej cierpi z powodu depresji, uzależnień i zaburzeń odżywiania . Z kolei mamy dobrą wiadomość dla miłośników dziennych działań. To grupa osób sumiennych .

Oczywiście należy wspomnieć, że preferencje snu są dziedziczone genetycznie , zatem nie można sprowadzać wszystkiego do tej teorii.

A jak mają się do tego zwierzęta? Jedne śpią z otwartymi oczami – krowy, inne na stojąco – konie, a ptaki mogą też w locie . Istna różnorodność. Co do parametrów snu, tu prawdziwa rewolucja. Na przykład nietoperze śpią 19,5 godziny co 24 godziny , podczas gdy osioł potrzebuje jedynie 3 godzin żeby się wyspać.

Zatem powiedz mi, czy jesteś człowiekiem sową , czy rannym ptaszkiem , a powiem ci kim jesteś… 🙂

winnipegfreepress.com