Nergal znalazł dawcę » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nergal znalazł dawcę

Nergal znalazł dawcę

Cierpiący na białaczkę frontman Behemoth niedługo zostanie poddany przeszczepowi szpiku kostnego. Nergalowi udało się znaleźć dawcę.

Cierpiący na białaczkę frontman Behemoth niedługo zostanie poddany przeszczepowi szpiku kostnego. Nergalowi udało się znaleźć dawcę.

Muzyk wystosował oświadczenie, w którym podzielił się szczęśliwą wiadomością.

– Wciąż ze szpitalnego łóżka, ale w już naprawdę niezłej kondycji piszę, żeby poinformować was o moim stanie zdrowia i dalszych etapach leczenia – czytamy w notce od wokalisty. – W chwili obecnej jestem po czwartej, ostatniej chemii i ponad 3-miesięcznym pobycie w szpitalu. Całą terapię przeszedłem jak burza choć nie obyło się bez kilku poważnych „dołków”.

Tym samym zamykam etap leczenia farmakologicznego i niedługo rozpoczynam naświetlania, następnie zaś czeka mnie przeszczep szpiku. Tak, tak, mamy dawcę! Po wielomiesięcznych poszukiwaniach, fundacja znalazła osobę, której genotyp jest identyczny z moim. Byłoby trudno to osiągnąć gdyby nie wsparcie ogromnej liczby osób.

Przede wszystkim muszę wyrazić swój wielki podziw dla mojej cudownej i oddanej narzeczonej, Dorotki . Nie zważając na przeciwności losu, komentarze opinii publicznej, niejednokrotnie małe i żałosne, stawała na głowie żeby pomoc mi i wielu innym ludziom. Twoja pomoc jest nieoceniona. Dziękuję Ci i kocham Cię . Głębokie ukłony w kierunku fundacji DKMS za profesjonalizm i oddanie sprawie!

W imieniu swoim i wszystkich chorych pragnę podziękować każdemu , kto zarejestrował się w banku szpiku, niezależnie od miejsca pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Na całym świecie odbywały się charytatywne koncerty, ludzie z branży, zespoły i przede wszystkim fani zaangażowali się w akcję z totalnym oddaniem. Jesteście wielcy!

Dzięki któremuś z was możliwy jest mój przeszczep, ale pamiętajcie, że swoją postawą możecie uratować wielu innych potrzebujących dlatego apeluję: nie przestawajcie! Marsz ku zwycięstwu trwa! Rogi w górę!

Dorobek Nergala i grupy Behemoth zamyka longplay „Evangelion”, który miał premierę w sierpniu 2009 roku. Do rąk fanów trafiło właśnie DVD zespołu „Evangelia Heretika”. Dziś, 8 listopada, w stołecznej Kinotece będzie można zobaczyć pochodzący z wydawnictwa koncert „Live In Warsaw 2009” oraz dokument z trasy po Polsce „Evangelia Nova”.

A to jeden z utworów z płyty „Evangelia Nova”:

megafon.pl