Ślimaki i narkotyki » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ślimaki i narkotyki

Ślimaki i narkotyki

Eksperymenty przeprowadzone na ślimakach pozwalają zrozumieć naukowcom, jak amfetamina zwiększa pamięć u ludzi.

Eksperymenty przeprowadzone na ślimakach pozwalają zrozumieć naukowcom, jak amfetamina zwiększa pamięć u ludzi.

Dwaj naukowcy z Uniwersytetu z Calgary postanowili sprawdzić, co się dzieje jeśli ślimaki będą pod wpływem metamfetaminy , a następnie wetknie się w nie kij utrudniając w ten sposób oddychanie.

Uczeni umieścili narkotyki w stawie i obserwowali reakcję mięczaków. Jak się okazało narkotyki wysoce uzależniły ślimaki. Zwiększyły ich poczucie własnej wartości, wzbudzały euforię, a także sprawiały przyjemność seksualną.

Następnym krokiem badania, było sprawdzenie pamięci zwierząt. W tym celu badacze zmieniali poziom tlenu w stawie, a następnie grzebali w nich kijami, sprawdzając reakcję.

Duszący się ślimak oczywiście miał rozszerzoną rurkę służącą do oddychania, ale jeszcze bardziej walczył o życie . Trzeba powiedzieć, że eksperyment z kijami, jest najczęstszą metodą stosowaną przez biologów do testowania inteligencji (pamięci) ślimaków.

Ostatnim krokiem są badania w laboratorium . Naukowcy nadal zanurzali ślimaki w różnych mieszankach, sprawdzając reakcje. Wniosek jest jeden: wspomnienia powstałe pod wpływem narkotyków jest trudniej zapomnieć . Tym samym może być to klucz do zrozumienia jak amfetamina zwiększa pamięć u ludzi .

za theregister.com.uk