Mazurskie cuda natury w Słowenii » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mazurskie cuda natury w Słowenii

Mazurskie cuda natury w Słowenii

Mazurskie jeziora jako Polski Finalista światowego konkursu na 7 nowych cudów natury zapoczątkowały wystawę w stolicy Słowenii – Ljubljanie.

Mazurskie jeziora jako Polski Finalista światowego konkursu na 7 nowych cudów natury zapoczątkowały wystawę w stolicy Słowenii – Ljubljanie.

Gospodarzem całego przedsięwzięcia została Ambasada RP w Słowenii . 30 września nastąpiło uroczyste otwarcie plenerowej wystawy, która potrwa do 1 grudnia .

Autorem projektów jest Mateusz Obarek – grafik, absolwent studiów artystycznych. W swoich projektach dąży do czystości formy. Jako członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej przyczynia się do rozwoju tego kierunku, a także doskonalenia się w zakresie grafiki.

Mazury widzimy oczami polskich fotografów : Ryszarda Czerwińskiego , Mieczysława Wieliczki , Andrzeja Stachurskiego i Wojciecha Wójcika . Mateusz wyjaśnia, że pomysł był trafiony, bowiem na Mazurach można znaleźć najbardziej charakterystyczne miejsca na Ziemi. Dzięki temu, możemy bez problemów komunikować się z innymi krajami i jesteśmy czytelni: „Kreacja jest czytelna na gruncie międzynarodowym” dodaje Obarek.

Możemy powiedzieć cytując hasło projektu: „To Mazury, nie – Amazonia, Chorwacja, Holandia” i poszczycić się pięknem naszego regionu .

stgu.pl

lublana.polemb.net