Jidysz a Romeo i Julia » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jidysz a Romeo i Julia

Jidysz a Romeo i Julia

Amerykańska reżyserka Eve Annenberg stworzyła niezależny projekt, umieszczając dramat ?Romeo i Julia? w środowisku żydowskim.

Amerykańska reżyserka Eve Annenberg stworzyła niezależny projekt, umieszczając dramat ?Romeo i Julia? w środowisku żydowskim.

Annenberg sama pochodzi z rodziny ortodoksyjnej , postanowiła więc pokazać konflikt w tamtejszej społeczności . Celem reżyserki jest nie tylko odegranie treści tragedii, ale również przedstawienie niezależnych historii.

Główna bohaterka filmu pisząc pracę magisterską postanawia przetłumaczyć dramat Szekspira na język Jidysz . Jednak nie radzi sobie z tym zadaniem. W związku z tym udaje się do młodych członków żydowskiej wspólnoty po radę . Dochodzi do przeplatania się w filmie historii młodych ludzi z treścią dramatu.

Oryginalne połączenie i nowe spojrzenie na klasykę Szekspira . Pokazanie dwóch różnych sposobów życia Żydów . Jedni cenią i przestrzegają reguł wiary , inni pragną większej swobody .

Annenberg dokonała rewolucji. Przedstawienie na przykładzie klasycznej tragedii uniwersalnych historii jest niezwykłe. Już samo hasło promujące film: „Sekty, narkotyki i rock& roll” brzmi dość współcześnie.

Zobaczcie zapowiedź filmu „Romeo i Julia w Jidysz”:

Źródła:

walla.blox.pl

kulturaonline.pl