Natalie Portman jako mroczna baletnica » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Natalie Portman jako mroczna baletnica

Natalie Portman jako mroczna baletnica

Odbyła się światowa premiera „Czarnego Łabędzia” Darrena Aronofsky’ego. Natalie Portman zobaczyliśmy w roli głównej.

Odbyła się światowa premiera „Czarnego Łabędzia” Darrena Aronofsky’ego. Natalie Portman zobaczyliśmy w roli głównej.

Dwie baletnice: Nina (Natalie Portman) i Lily (Mila Kunis) rywalizują o rolę primabaleriny. Tło tej historii opiera się na najsłynniejszym przedstawieniu baletowym „Jezioro Łabędzie” .

Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy dyrektor teatru pragnie zastąpić będącą u kresu kariery primabalerinę , która gra księżniczkę Odettę. Do wyboru ma dwie kandydatki – Ninę i Lily . Nina idealnie pasuje do roli Białego Łabędzia, z kolei Lily do Czarnego. Jednak Odetta to kreacja łącząca w sobie niewinność Białego z gracją i zmysłowością Czarnego Łabędzia.

Dochodzi do rywalizacji pomiędzy dziewczynami. Wydarzenia nabierają tempa, gdy Nina staje się ofiarą gwałtu i zaczyna miewać omamy . Dziewczyna odkrywa drugą, mroczną stronę swojego charakteru. Która z nich zwycięży? Jakie będą tego konsekwencje?

Odpowiedź na to pytanie 21 stycznia na ekranach polskich kin .

Przedstawiony thiller psychologiczny rozpoczął tegoroczny festiwal w Wenecji. Obraz jak na razie pokazywany jest w 18 kinach w 8 miastach Ameryki ( Nowy York, Boston, Chicago,Los Angeles, San Francisco, Waszyngton, Dallas i Toronto). Poza tym na większość seansów bilety są już wyprzedane. Jak na razie film zarezerwowany jest tylko dla wybrańców.

Z kolei ten weekend sprawił, że studio Fox Searchlight uzyskało nowy rekord w dystrybucji limitowanej – 77,4 tysiąca dolarów na kino . Tym dokonaniem już może poszczycić się „Czarny Łabędź”.

Darren Aronofsky – reżyser m.in. „Pi”, „Źródło” i „Zapaśnik”.

za: we – dwoje.pl, filmweb, wikipedia

Przed Wami zwiastun: