Strona Główna > Orlando Bloom znów postrzela z łuku

Orlando Bloom znów postrzela z łuku

Orlando Bloom powróci do roli nieustraszonego elfa Legolasa w filmie „Hobbit” Petera Jacksona.

Orlando Bloom powróci do roli nieustraszonego elfa Legolasa w filmie „Hobbit” Petera Jacksona.

Choć Legolas , znany z „Władcy Pierścieni” , nie pojawia się w książce Tolkiena, na podstawie której realizowany będzie film, scenarzyści przewidzieli rolę dla Blooma. Ma być ona „większa, niż epizod” . Na podobnej zasadzie zaangażowano do projektu Cate Blanchett , która powróci w „Hobbicie” do roli Galadrieli, choć jej postać nie występuje w książkowym pierwowzorze.

Trwają negocjacje z pozostałymi aktorami znanymi z „Władcy Pierścieni” – m.in. Ianem McKellenem (Gandalf ), Andym Serkisem (Gollum ) i Hugo Weavingiem (Elrond ).

Przypomnijmy, że ekranizacja powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” Tolkiena przedstawi historię hobbita Bilbo Bagginsa (w tej roli Martin Freeman ), który wyrusza wraz z drużyną krasnoludów na niebezpieczną wyprawę . Celem misji jest odzyskanie pradawnego skarbu , strzeżonego przez potężnego smoka. Projekt zostanie podzielony na dwie części i nakręcony w technologii 3D. Pierwsza odsłona dwuczęściowego obrazu zagości w kinach w grudniu 2012 roku , a kolejna – rok później.

Dorobek Orlando Blooma zamyka film „Main Street”.

megafon.pl