Bobby McFerrin wystąpi we Wrocławiu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Bobby McFerrin wystąpi we Wrocławiu

Bobby McFerrin wystąpi we Wrocławiu

17 czerwca we wrocławskiej Hali Orbita wystąpi Bobby McFerrin. Koncert odbędzie się z okazji Święta Wrocławia.

17 czerwca we wrocławskiej Hali Orbita wystąpi Bobby McFerrin. Koncert odbędzie się z okazji Święta Wrocławia.

Artysta jest zdobywcą dziesięciu nagród Grammy, uznawanym za jednego z najbardziej znanych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, a także wybitnym dyrygentem i zapalonym rzecznikiem edukacji muzycznej. Jego płyty sprzedały się w nadkładzie 20 milionów egzemplarzy, a współpraca z takimi twórcami, jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu. McFerrin posiada czterooktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. Łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym „Round Midnight” albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego czy też po prostu tworzy jakieś zupełnie nowe brzmienie.

Ceny biletów: 200 złotych – I miejsca, 150 złotych – II miejsca, 120 złotych – III miejsca, 90 złotych – IV miejsca, 50 złotych – wejściówki (studenci i uczniowie).

Wejściówki do nabycia w sieciach salonów Empik, Mediamarkt i Saturn w całej Polsce oraz w serwisach Eventim.pl i Ticketpro.pl. Rezerwacje: bilety@o2.pl, Ethnojazz.pl