Bobby McFerrin też w Warszawie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Bobby McFerrin też w Warszawie

Bobby McFerrin też w Warszawie

Bobby McFerrin latem wystąpi nie tylko we Wrocławiu, lecz także w Warszawie. 16 czerwca muzyka będzie można zobaczyć w Sali Kongresowej.

Bobby McFerrin latem wystąpi nie tylko we Wrocławiu, lecz także w Warszawie. 16 czerwca muzyka będzie można zobaczyć w Sali Kongresowej.

Artysta jest zdobywcą dziesięciu nagród Grammy, uznawanym za jednego z najbardziej znanych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, a także wybitnym dyrygentem i zapalonym rzecznikiem edukacji muzycznej. Jego płyty sprzedały się w nadkładzie 20 milionów egzemplarzy, a współpraca z takimi twórcami, jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu. McFerrin posiada czterooktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. Łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym „Round Midnight” albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego czy też po prostu tworzy jakieś zupełnie nowe brzmienie.

Sprzedaż biletów ruszy 7 lutego.

Bilety dostępne będą w bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ticketpro (www.ticketpro.pl), Eventim (www.eventim.pl) oraz w kasie Sali Kongresowej PKiN.

Przypomnijmy, że 17 czerwca McFerrin zaśpiewa we wrocławskiej Hali Orbita.