Projekt Grechuta » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Projekt Grechuta

Projekt Grechuta

28 marca pojawi się czwarta płyta zespołu Plateau, „Projekt Grechuta”. Zestaw, który wypełnią utwory Marka Grechuty, promuje „Wiosna, ach to ty”.

28 marca pojawi się czwarta płyta zespołu Plateau, „Projekt Grechuta”. Zestaw, który wypełnią utwory Marka Grechuty, promuje „Wiosna, ach to ty”.

W nagraniu singlowego kawałka udział wzięła popularna polska aktorka, Sonia Bohosiewicz.

Producentem całości jest Wojciech Waglewski , który również zagrał i zaśpiewał na albumie. Oprócz niego i Bohosiewicz, na krążku pojawiają się Martyna Jakubowicz , Jacek „Budyń” Szymkiewicz z Pogodno oraz jeden z muzyków z oryginalnego składu zespołu Anawa , Jacek Ostaszewski .

Oto tracklista:

„Ocalić od zapomnienia” „Dni, których nie znamy” (feat. Jacek „Budyń” Szymkiewicz) „Będziesz moją Panią” „Wiosna, ach to ty” (feat. Sonia Bohosiewicz) „Twoja postać” „Gdzieś w nas” „Niepewność” „Korowód” (feat. Martyna Jakubowicz i Jacek Ostaszewski) „Świat w obłokach” „Gdziekolwiek” (feat. Wojciech Waglewski)

19 marca, pod hasłem „Wiosna, ach to ty!” , ruszy trasa promująca longplay „Projekt Grechuta” , która obejmie dwadzieścia miast w Polsce. Podczas koncertów, oprócz wymienionych gości, wystąpią także Sławomir Berny , Marek Jackowski (obaj współtworzyli Anawę), Krzysztof Kiljański , Adam Nowak z Raz, Dwa, Trzy , Marek Piekarczyk , Titus z Acid Drinkers czy Anna Wyszkoni .

Patronat honorowy nad projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta . Artysta zmarł w październiku 2006 roku w wieku 60 lat.

Sonię Bohosiewicz można obecnie podziwiać w komedii „Wojna żeńsko-męska” .

za megafon.pl