Muzycy U2, Spider-Man i orkiestra » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Muzycy U2, Spider-Man i orkiestra

Muzycy U2, Spider-Man i orkiestra

10 czerwca w sprzedaży pojawi się album z muzyką do spektaklu „The Spider-Man: Turn Off The Dark”. Za kompozycje do broadwayowskiej sztuki odpowiadają Bono i The Edge z U2.

10 czerwca w sprzedaży pojawi się album z muzyką do spektaklu „The Spider-Man: Turn Off The Dark”. Za kompozycje do broadwayowskiej sztuki odpowiadają Bono i The Edge z U2.

Czternaście utworów towarzyszących przedstawieniu zostało napisanych wspólnie przez wokalistę oraz gitarzystę, i wykonane przez obsadę musicalu z towarzyszeniem dwudziestoosobowej orkiestry.

Zestaw promuje zaśpiewane przez Bono i odtwórcę roli Spider-Mana, Reeve’a Carneya, nagranie „Rise Above 1”. Z piosenką, wykonaną podczas finału „American Idol”, można zapoznać się:

Oto tracklista: „NY Debut” „Boy Falls From The Sky” „Rise Above” „Picture This” „I Just Can’t Walk Away (Say It Now)” „Bouncing Off The Walls” „Pull The Trigger” „No More” „DIY World” „If The World Should End” „Sinistereo” „A Freak Like Me Needs Company” „Rise Above 2” „Turn Off The Dark”

„Spider-Man: Turn Off The Dark” opowiada historię prześladowanego w szkole nastolatka Petera Parkera, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami w ciągu jednego dnia, gdy ugryziony przez genetycznie zmutowanego pająka odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Wkrótce jednak okaże się, że bycie superbohaterem wiąże się z wielką odpowiedzialnością i że walka z czarnymi charakterami wystawi na próbę nie tylko nowo zdobytą siłę fizyczną, ale też siłę jego charakteru.

Nowojorska premiera przedstawienia zaplanowana jest na 14 czerwca.

Ostatni album U2, „No Line on the Horizon”, miał premierę w lutym 2009 roku.

za megafon.pl