Björk buduje trójwymiarową galaktykę » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Björk buduje trójwymiarową galaktykę

Björk buduje trójwymiarową galaktykę

Björk pracuje nad multimedialnym projektem „Biophilia”, na który złożą się utwory, towarzyszące im aplikacje, koncerty, film dokumentalny i strona internetowa.

Björk pracuje nad multimedialnym projektem „Biophilia”, na który złożą się utwory, towarzyszące im aplikacje, koncerty, film dokumentalny i strona internetowa.

Materiał muzyczny ukaże się jeszcze w tym roku jako tradycyjne wydawnictwo zawierające dziesięć nagrań. Każdy z nich pojawi się też w aplikacjach, ale w bardziej surowej formie. Pierwszym singlem jest „Crystalline”, który właśnie ukazał się w formie elektronicznej. Za powstanie klipu do kompozycji odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik Islandki – Michael Gondry.

Dziesięć aplikacji odpowiadać będzie dziesięciu utworom z płyty. Będą one dostępne za pośrednictwem wytwórni On Little Indian i złożą się jako całość w trójwymiarową galaktykę. Każda z aplikacji ma temat przewodni nawiązujący do piosenki i zawiera interaktywną grę, animację nawiązującą do utworu oraz jego tekst.

Obecnie powstaje 90-minutowy film dokumentalny pokazujący proces tworzenia poszczególnych elementów projektu – próby i pracę w studiu nagraniowym. Premiera filmu odbędzie się jeszcze w trakcie trwania projektu.

Z okazji premiery dzieła strona Bjork.com została odświeżona, a menu przybrało kształt interaktywnej galaktyki, która będzie podstawowym źródłem informacji o projekcie.

Piosenkarka po raz pierwszy zaprezentowała materiał z projektu „Biophilia” na Manchester International Festival. W planach są kolejne występy. Wydawnictwo powinno trafić do sprzedaży 26 września.

Ostatni longplay Islandki, „Volta”, pochodzi z maja 2007 roku.

za megafon.pl