Jason Derulo - twórca czy odtwórca? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jason Derulo – twórca czy odtwórca?

Jason Derulo – twórca czy odtwórca?

Nowy singiel artysty łudząco przypomina dwa inne złote przeboje. Czy to tylko deja vu?

Nowy singiel artysty łudząco przypomina dwa inne złote przeboje. Czy to tylko deja vu?

„Don`t wanna go home” to najnowszy singiel z albumu „Future History” Jasona Derulo. Utwór jest zbudowany na kanwie dwóch klasyków: „Day-O (The Banana Boat Song)” i „Show me love” .

Pierwszy z nich to tradycyjny folkowy utwór pochodzący z Jamajki. Wpadająca w ucho, nieco orientalna wersja, którą znamy do dziś jest efektem pracy Harry`ego Belafonte. Utwór młodego Amerykanina pochodzenia haitańskiego rozpoczyna się charakterystycznym:

– zaczerpniętym z utworu Harry`ego Belafonte. Słowa te stają się punktem wyjścia, motywem przewodnim singla Jasona:

W utworze „Don`t wanna go home” słychać także utrzymany w klimatach muzyki house utwór – „Show me love”. Kawałek ten stał się popularny w 1993 dzięki Robinowi S. Później remiksował go także Michael Mind:

Jason Derulo to dwudziestojednoletni piosenkarz, aktor, tancerz i twórca tekstów. W swoim dorobku ma dwa albumy Jason Derülo (2010) i Future History (2011), jest także laureatem licznych nagród m.in.: Teen Choice Awards, MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards.

Przeboje Jasnoa Derulo łatwo wpadają w ucho. Słychać je w klubach i na dyskotekach. Single Amerykanina z zawrotną prędkością osiągają szczyty na światowych listach przebojów. Jednak koneserzy muzyki są świadomi odtwórczości sztuki wykonywanej przez Derulo. Pod oficjalnym wideo w serwisie youtube pojawiają się głosy krytyki. Niektórzy uważają, że muzyk zepsuł dzieło Belafonte i Robina S .

Ile jest w tym prawdy? Czy każdy kawałek musi być nowatorski? A może lepiej bazować na starej i lubianej przez wszystkich klasyce? Posłuchajcie „Don`t wanna go home” i oceńcie sami!