Wygraj bilety na spektakl "Waitress" w Teatrze Muzycznym Roma [KONKURS ZAKOŃCZONY] » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Wygraj bilety na spektakl “Waitress” w Teatrze Muzycznym Roma [KONKURS ZAKOŃCZONY]

Wygraj bilety na spektakl „Waitress” w Teatrze Muzycznym Roma [KONKURS ZAKOŃCZONY]

Najciekawsze zgłoszenia zgarną nagrodę! Czekamy na wasze odpowiedzi do 15 października 2021 roku. Pobierz aplikację Radia Złote Przeboje i odpowiedz na pytanie konkursowe.

Najciekawsze zgłoszenia zgarną nagrodę! Czekamy na wasze odpowiedzi do 15 października 2021 roku. Pobierz aplikację Radia Złote Przeboje i odpowiedz na pytanie konkursowe.

Mamy do rozdania podwójne zaproszenia na spektakl „Waitress” w warszawskim Teatrze Roma.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy 6 najlepszych.

Pobierzcie naszą aplikację i zgłoście się do konkursu, odpowiadając na nasze pytanie!

Urządzenia z systemem Android:

Urządzenia z systemem iOS:

Czekamy na Wasze odpowiedzi do 15 października 2021 roku, do godz. 15:00.

Najpierw był film pod tytułem „Waitress” napisany i wyreżyserowany przez Adrienne Shelly, która również zagrała w nim rolę Dawn, jednej z przyjaciółek głównej bohaterki Jenny. Niedługo po zakończeniu zdjęć Shelly spotkał tragiczny los: została zamordowana w swoim nowojorskim mieszkaniu. Pół roku później film pokazany został na festiwalu w Sundance i choć nie otrzymał tam żadnych nagród, został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków.

Musical oparty na filmie powstał kilka lat później. Libretto napisała Jessie Nelson, aktorka, scenarzystka i reżyserka, a muzykę i teksty piosenek stworzyła Sara Bareilles, kompozytorka i wokalistka wielokrotnie nominowana między innymi do nagród Tony i Grammy. Pierwszy razprzedstawienie pokazano w sierpniu 2015roku, ale było to poza Nowym Jorkiem, w American Repertory Theatre w Cambridge, w stanie Massachusetts. Wszystko zgodnie z amerykańskim zwyczajem: dzisiejszy przemysł musicalowy (a jest on naprawdę wielki, angażujący przy każdej produkcji setki, jeśli nie tysiące ludzi) to ogromne pieniądze. Żaden producent nie chce ryzykować ich utraty na Broadwayu bez wcześniejszych pokazów przedpremierowych (a tak naprawdę „testowych”), które organizowane są gdzieś w mniejszych ośrodkach. A ponieważ przedstawienia „Waitress” w Cambridge okazały się sukcesem, musical przeniesiono na Broadway, do Brooks Atkinson Theatre (to tam odbyła się m.in. premiera „Rock of Ages” w 2009roku). Oficjalna premiera, poprzedzona 33pokazami przedpremierowymi, odbyła się 24kwietnia 2016roku. W głównej roli – choć nie w premierowej obsadzie – występowała m.in. Sara Bareilles.

Opowieść o zwykłej kelnerce z amerykańskiej prowincji, która długo biernie czeka na odmianę losu, ale w końcu bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna walkę o lepsze życie dla siebie – i nie tylko dla siebie – cieszyła się wielkim powodzeniem. Jessica Dershowitz w „Entertainment Weekly” napisała: „Bareilles stworzyła optymistyczną, melodyjną muzykę, rezonującą popowymi dźwiękami, z których jest znana.” Z kolei w recenzji dla NBC New York Robert Kahn zauważył, że ten musical „fantastycznie pokazuje odcienie szarości w stosunkach międzyludzkich”. A David Cote w „Time Out” nie mógł się powstrzymać przed kulinarną metaforą: stwierdził, że tytuł jest „świeży i przepyszny, ma doskonałą proporcję słodyczy do tarty”.

Musical „Waitress” zszedł z Broadwayu dopiero 5stycznia 2020roku, po 1 544przedstawieniach. Wcześniej, bo 6marca 2019odbyła się premiera na londyńskim West Endzie. Tam ostatnie przedstawienie zagrano 14marca 2020. Następnego dnia wszystkie teatry w Anglii (i w innych krajach) zostały zamknięte z powodu pandemii COVID-19. Niestety, producenci zapowiedzieli, że spektakl nie wróci już do londyńskiegoAdelphi Theatre.

– powiedział Michał Wojnarowski.

Jak zawsze możecie spodziewać się znakomitej obsady, rewelacyjnej scenografii, a przede wszystkim… smaku, smaku i jeszcze raz smaku.

„Waitress” to dwudziesty pierwszy musicalowy tytuł na Dużej Scenie TM ROMA.

– powiedział Wojciech Kępczyński, reżeser.