Strona Główna > Tydzień z Vaya Con Dios

Tydzień z Vaya Con Dios

Od dziś po 18, Piotr Sworakowski ma dla Was premierowe płyty Vaya Con Dios, bilety na koncerty grupy oraz ekskluzywny wywiad z wokalistką!

Od dziś po 18, Piotr Sworakowski ma dla Was premierowe płyty Vaya Con Dios, bilety na koncerty grupy oraz ekskluzywny wywiad z wokalistką!

Biografia

Legendarna grupa Vaya Con Dios została założona 24 lata temu w Belgii, przez Dani Klein , Dirka Schoufsa i Willy’ego Lambregta. Zadebiutowała w 1988 roku albumem „Vaya Con Dios”, krążek ten okazał się wielkim sukcesem tak samo jak kolejne, które rozeszły się w wielu milionach egzemplarzy na całym świece. Hipnotyzujący i charyzmatyczny głos Dani Klein stał się znakiem rozpoznawczym grupy, co nadało niepowtarzalny charakter ich muzyce.

W 1990 roku do zespołu dołączył Jean-Michel Gielen zastępując Willy’ego Lambregta. Wtedy też wydali swój drugi album zatytułowany ” Nah Neh Nah”, na tym właśnie krążku znalazł się ich ponadczasowy przebój o tym samym tytule.

W 1996 wokalistka zespołu z powodów osobistych zdecydowała się na przerwę w karierze, na osłodę przykrej nowiny, został wydany album ” The Best Of” który stał się bestsellerem zawierającym najlepsze utwory grupy.

Po ośmiu latach przerwy Dani i Jean-Polem zdecydowali się na powrót i w 2004 ukazała się ich płyta z zupełnie nowym materiałem, zatytułowana „The Promise”, a następnie „The Ultimate Colletion”.

A już niebawem grupa odwiedzi Polskę i będzie gwiazdą zbliżającego się Smooth Festival Złote Przeboje w Bydgoszczy.

„Comme On Est Venu…” to najnowszy album zespołu. Swoją premierę w Polsce ma 12 kwietnia !

Tydzień z Vaya Con Dios w Radiu Złote Przeboje!

Od 19 do 23 kwietnia Piotr Sworakowski po 18 ma dla Was wiele atrakcji związanych z zespołem!

Premierowe płyty „Comme On Est Venu…”!

Podwójne zaproszenia na Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010 oraz na koncerty grupy w Zabrzu i w Warszawie!

A także, posłuchamy wspólnie – ekskluzywnego wywiadu z Dani Klein !