Strona Główna > Amy Winehouse w Polsce!

Amy Winehouse w Polsce!

Jedyny i wyczekiwany przez rzesze fanów w Polsce koncert Amy Winehouse odbędzie się 30 lipca w ramach ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011.

Jedyny i wyczekiwany przez rzesze fanów w Polsce koncert Amy Winehouse odbędzie się 30 lipca w ramach ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011.

Amy Winehouse – brytyjska wokalista soulowo-popowa o wyrazistym, miękkim i zarazem chropowatym wokalu, którego brzmienie dotarło za Ocean, poetka i skandalistka, doceniona przez krytykę i szarpana przez paparazzich, laureatka wielu prestiżowych nagród i ofiara tabloidów, niepokorna, wyjątkowa, charyzmatyczna, eklektyczna ikona popkultury, po prostu jedyna w swoim rodzaju Amy Winehouse jest pierwszą potwierdzoną gwiazdą ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011.

ARTPOP Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2011 jest kontynuacją Smooth Festival , którego wcześniejsze edycje miały miejsce na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Wraz z nową nazwą zmienia się miejsce i formuła festiwalu. Fani artpopowego brzmienia w tym roku spotkają się w pięknych okolicznościach przyrody Myślęcinka – jednego z największych Parków Miejskich w Polsce. Artystka będzie gwiazdą imprezy organizowanej przez Sony Music Polska oraz Agencję SNAP. Partnerami strategicznymi festiwalu są: Miasto Bydgoszcz i Radio Złote Przeboje.

ARTPOP Festiwal nie odcina się od tradycji Smooth Festival, poszerza tylko jego formułę, zachowując wysoki poziom w doborze artystów. Tak jak na Smooth Festival pojawiały się gwiazdy smooth-popowe, tak na ARTPOP wystąpią artyści łączący muzykę pop z artystycznymi klimatami różnorodnych stylów i trendów.

„Amy przywraca muzyce pop jej buntowniczego ducha” – tak o artystce wyraził się Mark Ronson, producent „Back To Black”- multiplatynowej płyty, która przyniosła jej aż 5 nagród Grammy, w tym za najlepszy album popowy. Jednocześnie ten sam album został uznany przez krytyków za na najlepszą płytę soulową ostatnich lat.

Amy Winehouse łączy soul z popem, R&B z jazzem, tworząc tym samym artpopową mieszankę, dynamiczną i liryczną, taką jak ona sama. Ta niepokorna dziewczyna, kontrowersyjna osobowość jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych (BRIT Awards i Grammy), bo gdy zaczyna śpiewać nikogo nie obchodzi, co piszą o niej tabloidy. Wokal Amy Winehouse to potęga na miarę głosu Arethy Franklin. Jego siłę poznają wszyscy, którzy 30 lipca przyjadą do Bydgoszczy na ARTPOP Festival.

Bilety na ARTPOP Festival trafią do sprzedaży 26 kwietnia 2011! Będą dostępne w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na portalach

Ich ceny przedstawia się następująco: VIP – 700 PLN GOLDEN CIRCLE- 300 PLN SEKTOR A – 200 PLN SEKTOR B – 130 PLN