Bryan Ferry - dżentelmen rocka po raz pierwszy w Warszawie! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Bryan Ferry – dżentelmen rocka po raz pierwszy w Warszawie!

Bryan Ferry – dżentelmen rocka po raz pierwszy w Warszawie!

Już 12 września 2011 o godzinie 20 w warszawskiej Sali Kongresowa wystąpi Bryan Ferry.

Już 12 września 2011 o godzinie 20 w warszawskiej Sali Kongresowa wystąpi Bryan Ferry.

Bryan Ferry był liderem pełnej elegancji, art-rockowej, a zarazem słodko-gorzkiej popsoulowej grupy Roxy Music . Ostatnie trzydzieści kilka lat spędził pracując na miano świetnego autora piosenek („Love Is The Drug”, „Mother of Pearl”, „More Than This”, „Slave To Love”) i wyjątkowo współczesnego wokalisty, który potrafi zamienić piosenkę innego kompozytora w unikalne dzieło („Jealous Guy The Price of Love”, „As Time Goes By”, „I Put a Spell on You” czy dylanowskie „Hard Rain”).

Bryan Ferry to także aktor i model. Warto wspomnieć jego rewelacyjną kreację w filmie „Śniadanie na Plutonie” Neila Jordana. Bryan Ferry od przeszło dwóch dekad jest niekwestionowaną ikoną światowej sceny muzycznej, postacią kojarzącą się z oryginalnym i wyrafinowanym stylem, śpiewający bardzo charakterystycznym, rozpoznawalnym, niskim głosem.

Na jego ostatniej płycie z 2010 roku pt. Olimpia znajdują się wspaniałe utwory, w tym piosenki napisane we współpracy z zespołami Scissor Sisters i Groove Armada. W nagraniach udział wzięli David Gilmour, Jonny Greenwood, Nile Rodgers, Marcus Miller, Mani i Flea.

Utwór „U Can Dance” , wspólne dzieło Ferry’ego i DJ-a Hella zremiksowane m.in. przez Simian Mobile Disco, podbiło europejskie listy przebojów muzyki tanecznej.

Już 12 września 2011 gwiazda zagra w Warszawie w Sali Kongresowej, pl. Defilad 1, godz. 20.00. Ceny biletów: 110 zł, 130 zł, 160 zł, 180 zł, 240 zł, 280 zł. Informacje o biletach dostępne

Pozostał jeszcze tylko miesiąc do tego wielkiego dnia. Przed koncertem przypomnijmy sobie jeden z największych przebojów legendy: