Finał The Look Of The Year 2011 za nami » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Finał The Look Of The Year 2011 za nami

Finał The Look Of The Year 2011 za nami

Kinga Wiewiór zwyciężczynią najbardziej prestiżowego konkursu dla modelek.

Kinga Wiewiór zwyciężczynią najbardziej prestiżowego konkursu dla modelek.

Na najdłuższym wybiegu w Polsce, usytuowanym przy ul. Piotrkowskiej odbyła się gala finałowa najbardziej prestiżowego konkursu na modelkę The Look Of The Year 2011.

Zwyciężczynią polskiej edycji została 15-letnia Kinga Wiewiór. Kinga interesuje się modą, modelingiem i fotomodelingiem oraz projektowaniem i rysowaniem. W wolnym czasie uwielbia jeździć na rolkach, spotykać się ze znajomymi oraz spacerować z psem. W przyszłości chciałaby zostać modelką albo psychoanalitykiem.

Na drugim miejscu uplasowała się łodzianka, 15-letnia Aleksandra Wiesiołek.

Na trzecim stopniu podium stanęła Katarzyna Wiewiór (siostra zwyciężczyni).

Rosyjską edycję The Look Of The Year wygrała Tatiana Dobrowolska . Jest studentką wydziału matematyki i informatyki. Interesuje się muzyką, modą, fotografią oraz nauką języków obcych. Biegle posługuje się językiem: rosyjskim, ukraińskim, polskim, angielskim. Jest w trakcie nauki języka włoskiego.

Państwa wybranką, która otrzymała najwięcej głosów w konkursie sms i zdobyła tytuł The Look of the Year Foto jest 19-letnia Jesika Biedunkiewicz z Olsztyna.

Nagrodę specjalną stylistów konkursu otrzymała Ewa Woch oraz Aleksandra Wiesiołek. Kinga, Tatiana i Jesika będą brały udział w światowej edycji konkursu, której finał odbędzie się 30 września w Taorminie na Sycylii.

Kandydatki podczas gali zaprezentowały się w kolekcjach znanych polskich firm odzieżowych i projektantów m.in. BOHOBOCO, Teresa Kopias, Adrian Fabryka Rajstop, Mewa Styl, Top Secret, Troll, Drywash, Ryłko, Andy Fashion, Nahlik, Kris Line. Wszystkimi stylizacjami finałowych pokazów zajął się duet Elżbieta Pierzchalska & Łukasz Milczarek. O makijaże dziewczyn zadbała Perfumeria Douglas, natomiast stylizacją włosów zajęli się fryzjerzy Goldwell pod okiem ambasadora marki Marcina Urbańskiego . Na finale nie zabrakło również występów artystycznych. Publiczność świetnie bawiła się przy występach zespołu Dziewczyny oraz Nicka Sinckler a. Galę poprowadził Michał Puzio. Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanna Zdanowska. Finał konkursu współfinansuje Urząd Miasta Łodzi. Kandydatki oceniło profesjonalne jury, w którym zasiedli m.in. Teresa Kopias, Michał Gilbert Lach, Kamil Owczarek, Anna Bosak.

The Look Of The Year ma na celu wypromowanie nowych twarzy w świecie modelingu. Zwyciężczynie narodowych eliminacji rywalizują w wielkim finale odbywającym się we Włoszech. Ta, która wygra podpisuje kontrakt z jedną z renomowanych agencji modelek. Z konkursem związane są takie gwiazdy mody, jak Cindy Crawford, Linda Evangelista, Gisele Bundchen, Heidi Klum czy Kasia Smutniak.

Więcej informacji