Nowa książka Przemysława Borkowskiego » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Nowa książka Przemysława Borkowskiego

Nowa książka Przemysława Borkowskiego

Już niebawem ukaże się kolejna książka Przemysława Borkowskiego pt. „Opowieści Central Parku”.

Już niebawem ukaże się kolejna książka Przemysława Borkowskiego pt. „Opowieści Central Parku”.

Jest to już druga powieść znanego założyciela i kabareciarza z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Poprzednia książka pt. „Gra w Pochowanego” ukazała się dwa lata temu.

„Opowieści Central Parku” to cykl groteskowych, humorystycznych opowiadań, rozgrywających w Nowym Jorku w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku.

Nowy Jork w nich przedstawiony nie ma jednak wiele wspólnego z prawdziwym miastem, to raczej mityczne miejsce znane nam z kultury popularnej, a niekoniecznie z własnego doświadczenia. Zaludniają go typowi bohaterowie – gangsterzy, zawodowi mordercy, dziwki i policjanci – których przygody przebiegają jednak w nietypowy i często absurdalny sposób.

Opowiadania te oprócz miejsca akcji łączy także osoba narratora i pojawiające się w różnych miejscach wciąż te same postaci – Martwy John, Mama Carter czy Billy Skubaniec. Jest to więc rodzaj powieści w odcinkach, z których każdy stanowi jednak zamkniętą historię.

Przemysław Borkowski – to przede wszystkim bardzo popularny i znany kabareciarz, jeden z założycieli i wciąż w składzie Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jest on autorem wielu kabaretowych skeczy oraz piosenek.

Równolegle Przemek realizuje swoje inne plany zawodowe, jakimi jest właśnie wydawanie własnych powieści.

AUTOR: PRZEMYSŁAW BORKOWSKI

TYTUŁ: „OPOWIEŚCI CENTRAL PARKU”

PREMIERA: 24.10.2011

WYDAWCA: Wydawnictwo „Pisze Się”